Messenger

Jak zobaczyć usunięte wiadomości na Facebook Messengerze

Jak Zobaczyc Usuniete Wiadomosci Na Facebook Messengerze 2023

Facebook pozostaje niekwestionowanym liderem mediów społecznościowych na świecie, dążąc do dominacji również w metaverse. Wśród ich licznych osiągnięć warto zwrócić uwagę na aplikację Messenger, która przez lata cieszyła się ogromną popularnością. W tym artykule odkryjemy, jak odzyskać usunięte wiadomości na Facebook Messenger i dowiedzieć się więcej o tym, jak funkcjonuje system usuwania wiadomości.

Kluczowe informacje o usuniętych wiadomościach w Messengerze

Facebook Messenger umożliwia użytkownikom usuwanie wysłanych wiadomości, co może być przydatne, gdy przypadkowo wyślemy tekst do niewłaściwej osoby lub zechcemy pozbyć się już nieaktualnej wiadomości. Usuwanie wiadomości pomaga także utrzymać prywatność rozmów i unikać żałowania wysłanych treści.

Warto zauważyć, że usunięcie wiadomości w konwersacji sprawia, że znika ona tylko z Twojej historii czatu. Dla innych uczestników rozmowy wiadomość nadal będzie widoczna.

Poznaj Sekrety Algorytmu Instagrama

Ebook Sekrety Instagrama – 475.000 obserwujących w 3 lata

Już ponad 2000 zadowolonych klientów

Co więcej, niektóre rodzaje usuniętych treści są tak naprawdę tylko widokami innych elementów. Przykładowo, usunięcie wiadomości ze zdjęciem sprawi, że zniknie ona z Twojego kanału, ale samo zdjęcie pozostanie. Gdy zdjęcia są usuwane, pamięć podręczna nie jest od razu czyszczona, przez co są one dostępne jeszcze przez pewien czas (zazwyczaj kilka dni) zanim znikną z pamięci podręcznej.

Dodatkowo, niektóre rodzaje treści muszą być przechowywane przez określony czas z powodów prawnych lub technicznych. Na przykład, jeśli usuniesz swoje konto na Facebooku, serwis musi zachować informacje o Twoim identyfikatorze użytkownika, aby uniknąć późniejszego przyznania go innemu użytkownikowi. W rezultacie niektóre treści mogą istnieć jeszcze przez jakiś czas po ich usunięciu. W większości przypadków jednak oryginalna kopia danych zostaje rzeczywiście usunięta.

Jak odzyskać usunięte wiadomości na Messengerze

1. Sprawdź, czy wiadomość została zarchiwizowana

Archiwizacja wiadomości jest popularną funkcją przy ochronie rozmowy przed wścibskimi oczami. Funkcja ta utrzymuje czat z dala od skrzynki odbiorczej. W ten sposób czat jest ukryty do czasu następnego czatu z danym kontaktem. Wielu użytkowników błędnie archiwizuje swój czat i myśli, że został on usunięty. Procesy odzyskiwania osiągnięć z mobilnej aplikacji Messenger i komputera są różne.

1. Telefon

Krok 1. Kliknij na swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu ekranu Messengera.

Krok 2. Wyświetli się lista opcji Messengera; kliknij na Archiwalne czaty.

Krok 3. Zobaczysz listę wszystkich zarchiwizowanych czatów; przesuń po niej palcem w lewo.

Krok 4. Zobaczysz opcję, aby Unarchive; kliknij na niego, a Twój czat zostanie przywrócony toyour inbox.

Jak Zobaczyc Usuniete Wiadomosci Na Facebook Messengerze 4
Jak Zobaczyć Usunięte Wiadomości Na Facebook Messengerze

2. Komputer

Krok 1. Kliknij na trzy poziome kropki w lewym górnym rogu ekranu Messengera.

Krok 2. Zobaczysz listę opcji Messengera; kliknij na Archiwalne czaty.

Jak Zobaczyc Usuniete Wiadomosci Na Facebook Messengerze 3
Jak Zobaczyć Usunięte Wiadomości Na Facebook Messengerze

Krok 3. Zobaczysz listę wszystkich czatów, które zarchiwizowałeś; kliknij trzy poziome kropki przed czatem.

Krok 4. Pojawi się opcja do Unarchive; kliknij na niego, a Twój czat zostanie przywrócony do skrzynki odbiorczej.

2. Pobierz swoje dane z ustawień Facebooka

Możesz pobrać swoje dane za pośrednictwem funkcji Pobierz swoje informacje z Facebooka. Funkcja ta umożliwia dostęp do Twoich danych w pliku ZIP. Będzie on zawierał usunięte wiadomości Messengera w zależności od tego, kiedy utworzyłeś plik.

Krok 1. Kliknij na swój Konto ikona w prawym górnym rogu strony głównej Facebooka.

Krok 2. Zobaczysz listę rozwijaną; kliknij Ustawienia i prywatność na liście.

Krok 3. Ponownie zobaczysz kolejną listę; kliknij na Ustawienia.

Krok 4. Na Ustawienia strona, kliknij na Twoje informacje z Facebooka na lewym panelu.

Krok 5. Kliknij na View przycisk przed Pobierz informacje.

Jak Zobaczyc Usuniete Wiadomosci Na Facebook Messengerze 2
Jak Zobaczyć Usunięte Wiadomości Na Facebook Messengerze

Krok 6. Zobaczysz długą tablicę danych; możesz odznaczyć te, których nie chcesz.

Wybierz format pliku HTML i jakość mediów, które chcesz i ustaw zakres.

Krok 7. W dolnej części strony dotknij Poproś o pobranie przycisk.

Krok 8. Kliknij Create File , aby potwierdzić żądanie pobrania.

Jak Zobaczyc Usuniete Wiadomosci Na Facebook Messengerze 1
Jak Zobaczyć Usunięte Wiadomości Na Facebook Messengerze

Krok 9. W górnej części ekranu kliknij na Dostępne pliki obok Poproś o pobranie.

Krok 10. Pobierz dostępne tam dane.

Krok 11. Na swoim komputerze rozpakuj/rozpakuj plik i sprawdź czy nie masz usuniętych wiadomości.

3. Zlokalizuj wiadomość z plików Cache (Android)

Telefony z systemem Android przechowują wiele kopii danych i plików w pamięci tymczasowej lub lokalizacji zwanej pamięcią podręczną, dzięki czemu mogą uzyskać szybki dostęp do tych kopii. Stąd korzystanie z Facebook Messenger na telefonie z systemem Android ma tę zaletę, że przechowuje plik awaryjny swojego czatu dla Ciebie. Przez ten plik, można zobaczyć usunięte wiadomości na Messenger.

Krok 1. Otwórz aplikację menedżera plików na swoim urządzeniu. Jeśli nie masz jej zainstalowanej, możesz pobrać ją ze Sklepu Google Play.

Krok 2. Prześledź tę ścieżkę na swoim telefonie: Internal Storage (Pamięć wewnętrzna)Androiddanecom.facebook.ocracachefb_temp.

Krok 3. Znajdziesz swoje ostatnie wiadomości, w tym tę usuniętą.

4. Poproś odbiorcę o przekazanie tych wiadomości dalej

Ostatni, ale nie najmniej, najprostszy sposób, aby wyświetlić usunięte wiadomości na Facebooku jest poprosić odbiorcę, aby przekazać je do Ciebie. Jeśli chcesz to osiągnąć, będziesz musiał wysłać odbiorcy e-mail lub wiadomość wyjaśniającą sytuację i proszącą o ponowne przesłanie wiadomości.

Jak zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze

1. Zobacz wiadomość z synchronizowanych powiadomień

Jeśli zsynchronizowałeś swój telefon lub telefon dziecka z aplikacją innej firmy, możesz zobaczyć wiadomość usuniętą z Messengera. Przykładem jest AirDroid Parental Control. Jeśli pobrałeś aplikację i połączyłeś telefon dziecka ze swoim, możesz nadal widzieć przychodzące czaty Facebook Messenger, nawet jeśli zostały usunięte z telefonu dziecka.

Posiada funkcję toget powiadomienia po otrzymaniu wiadomości na aplikacji Messenger. Stąd, nawet jeśli wiadomość została usunięta, nadal można zobaczyć wiadomość w sekcji powiadomień.

Ta aplikacja ma wiele innych korzyści, które są wymienione poniżej.

  • Monitoruj poziom ryzyka cyfrowej aktywności swojego dziecka na Messengerze.
  • Zaplanuj czas, w którym chcesz, aby Twoje dziecko miało dostęp do Messengera.
  • Zdalnie obserwuj i słuchaj co się dzieje wokół Twoich dzieci.
  • Śledź w czasie rzeczywistym lokalizację swoich pociech i ustawiaj geoogrodzone strefy.

2. Sprawdź stare powiadomienia e-mail

Nadal chcesz wiedzieć, czy jest sposób, aby zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze? Większość ludzi ignoruje Powiadomienia e-mail. Ale co, gdybyśmy powiedzieli Ci, że istnieje sposób na odzyskanie usuniętych wiadomości Messengera z tych starych powiadomień e-mail? Szukasz konkretnej rozmowy, ale nigdzie nie można jej znaleźć. Musisz sprawdzić swojego Gmaila lub natywną aplikację Email.

Jeśli powiadomienia e-mail są włączone dla Messengera, wszystkie Twoje konwersacje są automatycznie backupowane i przechowywane na Twoim koncie Email. Więc jeśli przypadkowo usuniesz rozmowę, zawsze możesz sprawdzić powiadomienia e-mail, aby ją wyszukać.

Archiwizuj wiadomość vs Usuń wiadomość vs Usuń wiadomość na Facebook Messengerze

Jedną z najważniejszych funkcji Facebook Messengera jest możliwość efektywnego zarządzania wiadomościami. Możesz archiwizować wiadomości, usuwać wiadomości i wątki, a nawet nie wysyłać wiadomości.

Jeśli korzystasz z Facebook Messengera od dłuższego czasu, możesz być zdezorientowany funkcjami pojęć Archiwum, Usuń i Usuń/niewyślij wiadomość. Funkcje te zapewniają prywatność użytkowników i pozwalają im decydować o sposobie zarządzania rozmową.

Archiwizuj wiadomość

Archiwizacja rozmowy ukrywa ją ze skrzynki odbiorczej bez usuwania wiadomości. Nadal możesz mieć dostęp do zarchiwizowanych wątków i kontynuować rozmowy. Wątek zostanie przeniesiony do folderu „Zarchiwizowane rozmowy”, a Ty nadal będziesz mógł uzyskać do niego dostęp i kontynuować rozmowę. Archiwizacja jest przydatna, gdy chcesz oczyścić skrzynkę odbiorczą bez utraty historii rozmowy.

Usuń wiadomość

Jeśli usuniesz wiadomość w rozmowie, zostanie ona usunięta tylko z własnej historii czatu. Wiadomość będzie nadal widoczna dla innych uczestników rozmowy. Jeśli chcesz usunąć poszczególne wiadomości w ramach rozmowy, stuknij i przytrzymaj wiadomość, a następnie wybierz opcję „Usuń.” lub „Usuń dla Ciebie”. Spowoduje to jednak usunięcie wiadomości tylko z Twojej historii czatu i będzie ona nadal widoczna dla innych uczestników rozmowy.

Usuń wiadomość

Usuwanie wiadomości umożliwia usunięcie wiadomości dla wszystkich na czacie w ciągu 10 minut od jej wysłania. Aby usunąć wiadomość, stuknij i przytrzymaj wiadomość, wybierz opcję „Usuń”, a następnie wybierz opcję „Usuń dla wszystkich” Treść wiadomości nie będzie już widoczna dla nikogo w rozmowie i zostanie zastąpiona powiadomieniem, że wiadomość została usunięta. Jeśli jednak chcesz usunąć wiadomości innych osób ze swojego czatu, możesz po prostu przytrzymać wiadomości wysłane przez innych, a następnie wybrać „Usuń dla siebie”, wtedy ta wiadomość zostanie usunięta z urządzeń, inni członkowie czatu nadal będą mogli ją zobaczyć.

Archiwum Messengera: Lepszy sposób na ochronę prywatności

Facebook Messenger Archive pozwala ukryć lub przenieść rozmowy ze skrzynki odbiorczej bez ich trwałego usuwania. Dzięki temu możesz uporządkować swoje rozmowy, oczyścić miejsce w skrzynce odbiorczej lub po prostu ukryć rozmowy, których nie chcesz widzieć przez cały czas.

Aby zarchiwizować rozmowę, przytrzymaj ją i przesuń palcem w lewo, a następnie wybierz opcję „Archiwizuj” Rozmowa zostanie wtedy przeniesiona do sekcji Archiwalne w skrzynce odbiorczej. Do sekcji Archiwalne możesz uzyskać dostęp na smartfonie, dotykając trzyliniowego menu w lewym górnym rogu aplikacji Messenger i wybierając „Archiwalne”

Jak Zobaczyc Usuniete Wiadomosci Na Facebook Messengerze 5
Jak Zobaczyć Usunięte Wiadomości Na Facebook Messengerze

Korzystanie z Archiwum Messengera ma kilka zalet.

  • Pomaga utrzymać skrzynkę odbiorczą w czystości i organizacji. Może to utrudnić komuś szperanie w Twoich prywatnych rozmowach, nawet jeśli mają dostęp do Twojego telefonu.
  • Zabezpiecza Twoje dane: Messenger Archive zaciąga szyfrowanie end-to-end, co oznacza, że tylko nadawca i odbiorca mają dostęp do rozmowy i zawartych w niej danych.
  • Zapobiega przypadkowemu usunięciu danych: Messenger Archive automatycznie tworzy kopie zapasowe rozmów i zapisuje je w innym folderze, dzięki czemu nigdy nie zostaną utracone lub przypadkowo usunięte.

Jak dowiedzieć się, czy ktoś usunął wiadomości na Messengerze

Na Facebook Messengerze nie ma bezpośredniego sposobu, aby dowiedzieć się, czy ktoś usunął wiadomości ze swojej historii czatu. Kiedy usuwasz wiadomość, usuwa ją tylko z własnej historii czatu, natomiast pozostaje ona widoczna dla innych uczestników rozmowy.

Jeśli jednak ktoś użył opcji „Usuń dla wszystkich”, aby usunąć wiadomość dla wszystkich w czacie w ciągu 10 minut od jej wysłania, w rozmowie zobaczysz powiadomienie informujące, że wiadomość została usunięta. To powiadomienie zastąpi oryginalną wiadomość i będzie widoczne dla wszystkich uczestników rozmowy. Należy pamiętać, że to powiadomienie nie określa, kto usunął wiadomość, ani nie ujawnia treści usuniętej wiadomości.

Podsumowując, nie możesz wiedzieć, czy ktoś usunął wiadomości ze swojej historii czatu, ale możesz zobaczyć, czy wiadomość została usunięta dla wszystkich w rozmowie.

Rzeczy do rozważenia po odzyskaniu usuniętych wiadomości na Facebook Messengerze

Tworzenie kopii zapasowych wiadomości w Messengerze

Aby zobaczyć swoje usunięte wiadomości na Facebook Messengerze, tworzysz ich kopię zapasową. Jednak kopia zapasowa działa tylko dla aktualnych wiadomości. Stąd trzeba zrobić kopię zapasową przed usunięciem wiadomości.

Krok 1. Kliknij na swój Konto ikona w prawym górnym rogu strony głównej Facebooka.

Krok 2. Zobaczysz listę rozwijaną; kliknij Ustawienia i prywatność na liście.

Krok 3. Ponownie zobaczysz kolejną listę; kliknij na Ustawienia.

Krok 4. Na Ustawienia strona, przejdź do Powiadomienia i kliknij w nią.

Krok 5. Udaj się na dół strony i wybierz opcję Email.

Krok 6. Zakończ proces, klikając na Wszystkie powiadomienia, oprócz tych, które wyłączysz.

Bądź ostrożny, aby nie skasować ponownie

Po odzyskaniu usuniętych wiadomości należy uważać, aby nie usunąć ich ponownie. Ponowne odzyskanie tych wiadomości może być trudniejsze lub, w niektórych przypadkach, niemożliwe. Ponadto nigdy nie używaj funkcji „Usuń”; spowoduje ona wymazanie wszystkich czatów w rozmowie.

Sprawdź, czy wiadomości są poprawne

Podczas odzyskiwania usuniętych wiadomości ważne jest, aby sprawdzić, czy są one poprawne. Dzieje się tak dlatego, że wiadomości mogły być uszkodzone lub niekompletne podczas usuwania. Upewnij się, że masz silne połączenie internetowe podczas pobierania kopii zapasowej i nigdy nie wstrzymuj pliku, dopóki nie zostanie on całkowicie pobrany.

Upewnij się, że Twój telefon jest bezpieczny

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swoich usuniętych wiadomości, możesz podjąć kroki w celu zabezpieczenia swojego telefonu. Obejmuje to użycie silnego hasła, włączenie dwuskładnikowego uwierzytelniania i utrzymywanie aktualnego oprogramowania. Co najważniejsze, ustaw silne hasło dostępu do aplikacji messenger.

Stosując się do tych wskazówek, możesz chronić swoje wiadomości z Messengera przed usunięciem i zapewnić sobie możliwość ich odzyskania, jeśli kiedykolwiek będą potrzebne.

Podsumowanie

Facebook Messenger może być rodzimym narzędziem, ale jego znaczenie jest niezaprzeczalne. Stąd usunięcie wiadomości w aplikacji może być dla użytkownika frustrujące. Gigabajty istotnych danych są udostępniane za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości. Stąd użytkownicy muszą wiedzieć, jak zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze.

Ten artykuł zidentyfikował cztery główne metody, z których można skorzystać. Te metody to sprawdzenie, czy wiadomość została zarchiwizowana, pobranie danych z ustawień Facebooka, zlokalizowanie wiadomości z plików pamięci podręcznej i użycie naszej aplikacji innej firmy, AirDroid Parental Control.

Najgorętsze pytanie związane z usuniętymi wiadomościami z Messengera

Q 1. Czy skasowane Wiadomości Messengera odchodzą na zawsze?

Zgodnie z oficjalną polityką Facebook Messenger, usunięta wiadomość lub czat jest trwale usunięty. Zaleca się, aby utworzyć kopię zapasową czatu toprevent usunąć coś cennego przez pomyłkę. Kroki, aby to zrobić są pokazane w sekcji bonusowej powyżej.

Q 2. Jak dowiedzieć się, czy ktoś usunął wiadomości na Messengerze?

Nie możesz stwierdzić, czy ktoś usunął wiadomości na swoim Messengerze. Twoja wiadomość nie zostanie dotknięta lub usunięta, ani nie zostaniesz powiadomiony o tym, co się stało. A jeśli sprawa jest odwrotna, możesz zażądać swojego usuniętego czatu od drugiej osoby, aby zobaczyć swoje utracone wiadomości.

Q 3. Czy druga osoba może zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze?

Nie, druga osoba nie może zobaczyć usuniętych wiadomości na Messengerze. Możesz jednak skorzystać z funkcji Unsend.

Q 4. Czy można zobaczyć usuniętą wiadomość na Messengerze?

Jeśli jesteś na czacie i wybierzesz opcję Unsend for You, gdy chcesz usunąć wiadomość, inne osoby na forum nadal będą widzieć tę wiadomość. Jeśli jednak wybierzesz opcję „Wyślij dla wszystkich”, nikt nie będzie mógł zobaczyć tej wiadomości.

Q 5. Jak odzyskać usunięte czaty w Wiadomościach?

Jeśli przypadkowo usunąłeś czat na Messengerze, możesz go sprawdzić i przywrócić, korzystając z funkcji Archiwum. Zamiast trwale go usunąć, możemy go przypadkowo zarchiwizować.Trzeba otworzyć aplikację Messenger i stuknąć w swoje zdjęcie profilowe. Stamtąd stuknij w „Archiwalne wiadomości” i poszukaj czatu, który chcesz przywrócić. Po znalezieniu go, stuknij w niego, a zostanie on przywrócony do Twoich aktywnych czatów.

Q 6. Czy można zobaczyć wiadomości z usuniętego konta Messenger?

Nie, Nie ma możliwości zobaczenia wiadomości z usuniętego konta Messenger.

Q 7. Czy istnieje sposób, aby zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze?

W niektórych przypadkach możesz zobaczyć usunięte wiadomości, jeśli masz kopię zapasową danych. Inną opcją jest żądanie usunięcia danych i Pobranie informacji,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *