Instagram, Social media

Jak często dodawać posty na Instagramie

Jak-Kiedy-Ile-Dodawac-Publikowac-Postow-Na-Instagramie-Follow-Promowanie-Promocja

Zastanawiasz się jak często powinieneś dodawać posty na Instagramie?

Myślałeś nad tym czy Twoja częstotliwość publikacji jest na odpowiednim poziomie, aby osiągnąć upragniony efekt? Zastanawiałeś się może nad tym czemu nie widzisz postów swoich znajomych, a innych ludzi, których nawet zbytnio oglądać nie chcesz pojawiają Ci się w każdym możliwym momencie i potrafią się pojawiać przez następne kilka dni?

Przychodzimy do Ciebie z danymi z badań, które ostatnio przeprowadziliśmy. Odpowiemy na najczęściej zadawane pytania w tej dziedzinie oraz obalimy wszystkie mity, które nam się udało znaleźć.

Jak często dodawać posty na Instagramie w 2024

1. Dlaczego warto dodawać często posty na Instagramie

Im częściej publikujesz zdjęcia, tym większą szansę masz aby trafić na stronę główną. Dodatkowo zdobywasz więcej polubień, dzięki czemu algorytm Instagrama wypatruje w Tobie potencjalnie dobrą osobę, które używa ich aplikacji.

Zamieszczanie postów zwiększa zaangażowanie, a to przyczynia się do wzrostu obserwujących. Jeśli zależy Ci na rozwoju, powinieneś pomyśleć nad tym, aby posty były nie tylko dodawane systematycznie, ale i często. Oczywistym jest, że pomysł na Instagramie gra kluczową rolę, jednocześnie bez konsekwencji, rozwoju i częstotliwości to na nic się nie zda, ponieważ znikniesz w tłumie.

Lojalna publiczność to zauważy i zacznie Cię wspierać. W późniejszym etapie będą w stanie kupować to co będziesz promował oraz pomagać w sytuacjach, których tego potrzebujesz.

Poznaj Sekrety Algorytmu Instagrama

Ebook Sekrety Instagrama – 475.000 obserwujących w 3 lata

Już ponad 2000 zadowolonych klientów

Zobacz również: Jak zarabiać na Instagramie?

Nie jest tajemnicą, że organiczny algorytm zasięgu Instagrama bardzo się zmienił w ostatnich latach, niestety na niekorzyść użytkowników… To sprawia, że ​​świeżość i autentyczne zaangażowanie ze swoimi obserwatorami jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Aby zwalczyć ten brak zasięgu, wiele marek eksperymentowało ze strategiami – od wysyłania tylko raz w tygodniu do publikowania wiele razy dziennie.

2. Jak często dodawać posty na Instagramie

Przyjęło się, że minimum to 1 post dziennie. Z drugiej strony, jeśli chcesz się wyróżnić to proponujemy 2-3 posty dziennie. Zwłaszcza na początku swoich działań. Widzimy to na co dzień podczas prowadzenia kont naszych klientów. Widzimy tę różnicę przy osobach, które wrzucają posty raz dziennie, a osoby, które wrzucają raz na 2 dni lub rzadziej. A przy osobach, które potrafią dodać 2-3 posty dziennie te efekty są najlepsze. Dlatego efekt naszych działań może być dobry lub wyśmienity, a to zależność tylko kilku postów dziennie.

Bardzo ważna jest systematyczność!!!

Jeśli wiesz, że nie dasz rady dodawać 2-3 postów dziennie przez kolejne przynajmniej 20-30 dni. To nie rób tego. Lepiej dodawać 1 post dziennie przez następne X dni, niż dodać jednego dnia 3 posty, a później przez 2 następne dni nie robić nic. Użytkownicy Instagrama kochają ciągłość. Jak myślisz czemu Topowi Infulencerzy cały czas starają się rozwijać, szukają nowych pomysłów, edukują się? Wiedzą jak ważne jest to żeby nie zniknąć na kilka dni, ponieważ reszta może w znacznym stopniu o nich zapomnieć. Czasami wydaje się to smutne, jednak tak to działa i musimy się do tego dostosować.

Innymi słowy, najlepsza liczba postów to taka, którą będziesz w stanie dodawać systematycznie przez następne X dni. Jednak uważaj żeby ta liczba postów nie była mniejsza niż 1 post dziennie.

Kolejną rzeczą jest jakość nad ilością. Pamiętaj, że jak chcesz zachować dobry kontent i nie zrazić do siebie ludzi to Twoje posty muszą przyciągać uwagę, być dobre jakościowo i oryginalne. Dlatego tak ważnym jest używanie odpowiedniego aparatu, odpowiednich filtrów oraz oryginalnych koncepcji. Musisz pamiętać o wysokiej jakości.

Pamiętaj, że zdjęcia te powinny również być wrzucane o odpowiedniej porze. Informacje na ten temat znajdziesz tutaj.

3. Czy warto edytować lub usuwać zdjęcie jak ma mało like

Nie polecamy robić ani jednego, ani drugiego. Podczas gdy robisz wszystko systematycznie, spójnie oraz dobrze jakościowo to średnia like nie powinna spaść poniżej tej, którą masz aktualnie. Jest tak, że możesz mieć średnią ilość like albo dużo większą, ponieważ Twój post trafi na główną. Jednak gdyby tak się stało, że masz mniej like niż Tobie się to podoba, to nie edytuj!
Lepiej już usunąć post, o ile widziało go mało osób i wrzucić ponownie w lepszej porze, z lepszym opisem. Podczas edycji algorytm Instagrama jeszcze mocniej zmniejsza jego zasięgi, przez co mamy efekt odwrotny do zamierzonego.

4. Co robić od razu po wrzuceniu posta

Jak już wrzucisz post, to wiedz, że to dopiero początek. Bardzo ważnym jest, aby zachować zainteresowanie jak najdłużej po wrzuceniu zdjęcia. Czyli:
– odpowiadaj na komentarze,
– wchodź w interakcje,
– pamiętaj żeby pisać zdaniami, a nie tylko emotkami,
– używaj odpowiednich hashtagów, które mogą ściągnąć do Ciebie nowych obserwatorów.

5. Musisz być cierpliwy

Będziesz miał przygotowane zdjęcie z którego jesteśmy dumny i korci Ciebie, aby je wrzucić już teraz. Wtedy dopiero sam sobie pokazujesz czy traktujesz Instagrama poważnie, czy masz to gdzieś. Ważne abyś zobaczył w statystykach kiedy odbiór Twoich postów jest najlepszy i wtedy wrzucił to zdjęcie. Uwierz nam, że tylko na tym zyskasz.
Jak zobaczyć statystyki? Musisz mieć konto biznesowe.

Sprawdź co mamy dla Ciebie w naszym sklepie

Prowadzimy działania przez 19 godzin dziennie wybierając specjalnie dla Ciebie dobraną grupę docelową. Dzięki naszej promocji Instagrama oraz automatyzacji nie stracisz nawet minuty w ciągu dnia, a pierwsze efekty zobaczysz już po kilku godzinach promowania Instagrama. Zdobądź popularność oraz rozwiń swojego Instagrama.

Czy depoint jest dla Ciebie? Jeśli chcesz rozwinąć swoją markę i zacząć zarabiać więcej, to trafiłeś w idealne miejsce! Dzięki promocji Instagrama zdobywamy nowych klientów oraz budujemy profil, a za tym idzie większa rozpoznawalność. Jeśli chcesz uzyskać profesjonalną reklamę na Instagramie – to tylko z nami!

PODSUMOWANIE
Jak często dodawać posty na Instagramie

1. Minimum 1 post dziennie.
2. Stawiaj na jakość, gdyż użytkownicy Instagrama szybko się zrażają
3. Kluczem jest konsekwencja oraz systematyczność, bez tego nawet się nie bierz za Instagrama, ponieważ w późniejszym etapie się rozczarujesz.
4. Dodawaj w odpowiednich godzinach, które zobaczysz w statystykach
5. Bądź cierpliwy, gdyż Twoje zdjęcie nieoczekiwanie może znaleźć się na głównej, co spowoduje spory wzrost
6. Odpowiadaj na komentarze w momencie wrzucenia posta i używaj odpowiednich hashtagów, aby ściągnąć do siebie nowych obserwatorów.

Miałeś/aś blokadę na Instagramie? Chcesz promocji na Instagramie? Nie wiesz jak wypromować konto na Instagramie? Chcesz wiedzieć jak zarabiać na Instagramie? Kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *