Wiadomość na Instagramie, Instagram, Social media

Czy Instagram trzyma usunięte wiadomości

Czy-Instagram-Trzyma-Usunięte-Wiadomości-Zdjecia-Jak-Odzyskac-Bezpieczenstwo-Prywatnosc-Instagram-Ustawienia

Otrzymaliśmy ostatnio kilka zapytań od naszych klientów na temat tego czy Instagram trzyma usunięte wiadomości. Zbierzemy 5 najczęściej zadawanych pytań na ten temat i odpowiemy w tym artykule.

Te pytania obejmują:
– czy Instagram zatrzymuje usunięte wiadomości?
– czy można odzyskać usunięte wiadomości?
– czy możesz odrzucić wiadomość na Instagramie?
– czy możesz zobaczyć lub odzyskać usunięte zdjęcia z Instagrama?
– czy można zobaczyć, jakie dane o mnie trzyma Instagram?

Instagram oraz media społecznościowe to na ogół gorący temat i już od dłuższego czasu widzieliśmy te pytania w wielu formach w ciągu ostatnich kilku lat i najwyższy czas, abyśmy na nie odpowiedzieli. Naszym zwyczajem jest odpowiadać na pytania za pomocą poradników, więc wszyscy skorzystacie, a nie tylko pojedyncze osoby.

Dla naszych klientów mamy pełno podobnych oraz bardziej wartościowych wskazówek.

Czy Instagram trzyma usunięte wiadomości

1. Czy Instagram zatrzymuje usunięte wiadomości

Instagram to sieć społecznościowa, która urzęduje tu i teraz, sieć ta nie tworzy kopii zapasowych wiadomości ani ich nigdzie nie przechowuje. Wszelkie wiadomości wysyłane i odbierane są przesyłane przez sieć i nie są przechowywane na ich serwerach. Niezależnie od tego, czy są to komentarze, czy DM, są one przechowywane na Twoim urządzeniu i nigdzie indziej.

Zdjęcia to zupełnie co innego, zdjęcia są przechowywane i mogą być wykorzystywane do innych celów przez Instagram. Są traktowani inaczej, ponieważ Instagram może na nich zarabiać. To dlatego odsyłasz prawa autorskie, gdy przyłączasz się do sieci i dlatego są traktowane inaczej niż wiadomości.

2. Czy można odzyskać usunięte wiadomości

Ponieważ wiadomości z Instagrama nie są przechowywane przez samą sieć, każda operacja odzyskiwania musi nastąpić w telefonie. Jeśli regularnie tworzysz kopię zapasową telefonu, możesz odzyskać wiadomości. Jeśli nie wykonasz kopii zapasowej telefonu, nie zrobisz tego. Jednak nie wszystkie kopie zapasowe będą zapisywać wiadomości.

Ebook Sekrety Instagrama – 475.000 obserwujących w 3 lata

Już ponad 2000 zadowolonych klientów

Istnieją artykuły online, które mówią o odwiedzeniu strony internetowej, wprowadzeniu danych konta na Instagramie i odzyskają wiadomości z Instagrama. O ile wiemy, są one fałszywe. Ponieważ Instagram nie utrzymuje wiadomości, nie ma nic do odzyskania. Sądzę, że to tylko po to, by zebrać dane konta i nic więcej. Jeśli spotkałeś z takimi rozwiązaniami i faktycznie działają to odezwij się do nas.

Zobacz również: Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie

3. Czy możesz odrzucić wiadomość na Instagramie

Możesz odrzucić wiadomość na Instagramie, tylko w momencie jeśli druga osoba nie przeczytała jej jeszcze. Jeśli jednak przeczytała tę wiadomość, to wiedz, że już nie będziesz w stanie jej usunąć tak, aby jej nie widziała czy też odrzucić, żeby nigdy nie zobaczyła, bo już widziała. Jeśli chcesz to możesz usunąć wiadomość w swoim telefonie i nie będziesz jej widział, jednak osoba, która jest po drugiej stronie będzie widziała tę wiadomość w takim samym stanie jak była.

Jak ją odrzucić? Otwórz wiadomość i przytrzymaj ją. Powinieneś zobaczyć wyskakujące okienko, które umożliwia odrzucenie wiadomości. Wybierz opcję “Odrzuć”, a serwer wiadomości spróbuje przyjąć to wiadomości. Ta funkcja działa w większości przypadków w momencie kiedy odbiorca jeszcze nie przeczytał wiadomości.

4. Czy możesz zobaczyć lub odzyskać usunięte zdjęcia z Instagrama?

Usuwanie zdjęć z Instagrama jest nieco inne. Zdjęcia są traktowane inaczej, zarówno na Instagramie, jak i na telefonie. Jeśli zrobiłeś zdjęcie na swoim telefonie, nadal powinno być w aplikacji aparatu lub galerii. Jeśli nie możesz go pobrać z Instagrama, to powinieneś móc bezpośrednio z telefonu. Powinieneś także sprawdzić swój album Instagram na swoim telefonie, ponieważ tam również może znajdować się zdjęcie, które szukasz.

Możesz odzyskać obraz z archiwum Instagrama. Musisz wejść w archwium Instagrama i zobaczyć czy przypadkiem zdjęcie tam się nie znjadzie. Jak zarchiwizować zdjęcie? Z poziomu posta na zdjęciu Instagram wybierz ikonę menu z trzema kropkami i wybierz Archiwizuj. Przeglądaj zawartość, aby sprawdzić, czy Twoje zdjęcie jest dostępne.

Na koniec, jeśli korzystasz z Androida, możesz sprawdzić swój Dysk Google lub Zdjęcia Google. Jeśli masz telefon zsynchronizowany z chmurą, Twoje zdjęcia mogły już zostać zapisane. To ustawienie jest domyślnie włączone, więc warto je sprawdzić, chyba że wiesz, że już je wyłączyłeś.

5. Czy można zobaczyć, jakie dane o mnie trzyma Instagram

Instagram-Prywatnosc-Ustawienia-Bezpieczenstwo-Klodka-Isnta-Klucz

Możesz być pewien, że w ramach Facebooka Instagram zbiera dużo informacji o Tobie. Prawdopodobnie będziesz zaskoczony, jak dużo danych zbiera, ale możesz zobaczyć dokładnie jakie, jeśli wiesz, gdzie szukać. Facebook jest teraz objęty globalną kontrolą prywatności i gromadzenia danych, a Instagram jest w mniejszym stopniu w to wciągany. Jeśli chcesz wiedzieć, co mają na ciebie, możesz się dowiedzieć. Będziesz musiał zalogować się na Instagramie z poziomu przeglądarki, aby to zrobić.

  1. Zaloguj się na Instagram z przeglądarki.
  2. Wybierz ikonę osoby i ikonę koła zębatego obok nazwy użytkownika.
  3. Naciśnij na Prywatność i bezpieczeństwo.
  4. Wybierz opcję żądaj pobierania w obszarze Pobieranie danych.
  5. Potwierdź swój e-mail na następnej stronie i wybierz Dalej.
  6. Wprowadź ponownie swoje hasło do Instagram.
  7. Wybierz Poproś o pobranie.

Jeśli czegoś nie znajdziesz w naszych artykule zawsze możesz skorzystać z oficjalnej strony Instagrama.

Wygenerowanie pliku może zająć do 48 godzin i zostanie wysłane pocztą elektroniczną na adres, który właśnie podałeś. Jesteś zaskoczony ile danych o Tobie już zebrali? Razem z zespołem próbujemy robić kroki ku temu, aby tych danych, które o nas zbierają było jak najmniej. Oczywiście nie mamy niczego do ukrycia, ale lepiej nam się śpi w momencie kiedy mamy trochę więcej prywatności, która zresztą nam się należy.

Sprawdź co mamy dla Ciebie w naszym sklepie

Prowadzimy działania przez 19 godzin dziennie wybierając specjalnie dla Ciebie dobraną grupę docelową. Dzięki naszej promocji Instagrama oraz automatyzacji nie stracisz nawet minuty w ciągu dnia, a pierwsze efekty zobaczysz już po kilku godzinach promowania Instagrama. Zdobądź popularność oraz rozwiń swojego Instagrama.

Czy depoint jest dla Ciebie? Jeśli chcesz rozwinąć swoją markę i zacząć zarabiać więcej, to trafiłeś w idealne miejsce! Dzięki promocji Instagrama zdobywamy nowych klientów oraz budujemy profil, a za tym idzie większa rozpoznawalność. Jeśli chcesz uzyskać profesjonalną reklamę na Instagramie – to tylko z nami!

PODSUMOWANIE
Czy Instagram trzyma usunięte wiadomości?

Jak wyżej wspomnieliśmy – „Instagram to sieć społecznościowa, która urzęduje tu i teraz, sieć ta nie tworzy kopii zapasowych wiadomości ani ich nigdzie nie przechowuje.” Dlatego wszystkie wiadomości są wysyłane oraz odbierane przez sieć i nie są przechowywane na żadnych serwerach. Są tego plusy i minusy. Plusem oczywiście jest prywatność, o którą coraz ciężej w tych czasach, a minusem jest to, że jak usuniemy wiadomość to już jej nie odzyskamy.

Zdjęcia zaś, to zupełnie co innego, zdjęcia są przechowywane i mogą być wykorzystywane do innych celów przez Instagram. Są traktowane inaczej. Instagram może wszystkie Twoje zdjęcia wykorzystać w dowolnym celu, ponieważ tak wynika z ich regulaminu. W momencie wrzucenia zdjęcia na Instagrama oddajesz im prawa autorskie i możliwość wykorzystania tych zdjęć, bez konsekwencji prawnych.

Ponieważ wiadomości z Instagrama nie są przechowywane przez samą sieć, każda operacja odzyskiwania musi nastąpić w telefonie. Jeśli regularnie tworzysz kopię zapasową telefonu, możesz odzyskać wiadomości. Jeśli nie wykonasz kopii zapasowej telefonu, nie zrobisz tego. Jednak nie wszystkie kopie zapasowe będą zapisywać wiadomości.

Istnieją artykuły online, które mówią o odwiedzeniu strony internetowej, wprowadzeniu danych konta na Instagramie i odzyskają wiadomości z Instagrama. O ile wiemy, są one fałszywe. Ponieważ Instagram nie utrzymuje wiadomości, nie ma nic do odzyskania. Sądzę, że to tylko po to, by zebrać dane konta i nic więcej. Jeśli spotkałeś z takimi rozwiązaniami i faktycznie działają to odezwij się do nas.

Masz pytania na temat Instagrama lub innych sieci społecznościowych? Zapytaj nas w komentarzach lub napisz do nas. Zawsze odpowiemy, jeśli zdołamy!

Chcesz promocji na Instagramie? Kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *