Instagram, Shadowban

7 sposobów na pokonanie shadowbana na Instagramie. Jak ściągnąć ograniczenia?

Shadowban

Jeśli spotkałeś/aś się z określeniem "shadowban", to znaczy, że albo szukasz wiedzy, albo masz kłopoty z zaangażowaniem na profilu. Nic dziwnego, bowiem shadowbana można dostać często bez większego powodu, a pozbyć się go nie jest w istocie łatwo.

Co ono właściwie oznacza? Shadowban jest formą blokowania użytkownika przez Instagrama - znikasz z hashtagów, ciężej Cię wyszukać. W skrócie - nie docierasz do nowych użytkowników i Twój profil stoi w miejscu lub się stacza. Jak usunąć shadowbana Instagram?

Promocja Instagrama oraz wzrost zaangażowania nadal będzie możliwe do uzyskania, ale większość działań będzie zdecydowanie mneij efektywna, jeśli shadowban jest obecny na Twoim koncie.

Oto 7 sztuczek, aby usunąć shadowban na Instagramie i być znowu widocznym dla innych

1. Wycofanie z postowania na kilka dni

Odpocznij. Tak jak napisałem, masz po prostu odpocząć, weź sobie wolne od Instagrama na 3 lub więcej dni. Nic nie postuj, nic nie odpisuj, nic nie komentuj, nie lajkuj, po prostu niech konto będzie “martwe” na te kilka dni. Po powrocie możesz zauważyć, że Twój Instagram znowu żyje i jest widoczny dla innych. Wiele osób tak próbowało i ich ban został zniesiony po tym. To prawie wydaje się być przyciskiem “rest” dla twojego konta.

2. Usuń wszystkie hashtagi z twoich ostatnich wpisów

Instagram stwierdził, że istnieje “usterka hasztagowa”. To może być prawda, ale nie jesteśmy tego do końca pewni.
Niektóre hashtagi są blokowane lub blokowane przez Instagram. Niektóre hashtagi są po prostu nieodpowiednie, a inne są dozwolone, ale zostały wysłane z nieodpowiednimi zdjęciami (nagie, rasistowskie itp.). Zostały one następnie zablokowane przez Instagram (tymczasowo lub na czas nieokreślony).

Usuń hashtagi z ostatnich wpisów. Ta sztuczka działa dobrze dla wielu osób i wydaje się najszybszym sposobem na usunięcie shadowbanu Instagram.

Ebook Sekrety Instagrama – 475.000 obserwujących w 3 lata

Już ponad 2000 zadowolonych klientów

Ludzie zgłaszali również, że nieużywanie tych samych hashtagów w kółko pomaga. Sygnalizuje to Instagramowi, że jesteś aktywnym użytkownikiem, a nie botem.

3. Umieść swoje hashtagi w podpisie (nie w komentarzach)

Ta sztuczka wydaje się działać dla wielu osób. Jeśli ją przetestujesz, daj znać wszystkim w komentarzach, czy też zadziałała na Ciebie.

Ludzie zgłaszali, że kiedy umieszczali swoje hashtagi w komentarzach, ich post był “shadowbanowany” po 1 – 2 godzinach.

Umieszczenie hashtagów w podpisie może sprawić, że będzie on nieporęczny, więc aby zachować czysty podpis, użyj 5 (lub więcej) pełnych kropek, punktorów lub innych sposobów oddzielenia podpisu od hashtagów. Na przykład:

To jest piękny dzień ????????
.
.
.
#beautiful #day #sun #outdoors #earthpix #nature

 

Zobacz również: Hashtagi na Instagramie

4. Nie używaj zbyt wielu hashtagów

Zawsze to mówiłem: każdy hashtag jest okazją, by dostać się przed oczy właściwych ludzi. Uważam hashtagi za bezpłatne reklamy. Dlatego mocno wierzę w używanie wszystkich 30 hashtagów, które Instagram pozwala nam używać w jednym poście.

Jednak niektórzy ludzie poinformowali, że zakaz został zniesiony po zastosowaniu następującego wzoru:

Usuń hashtagi ze starych postów,
Umieść hashtagi w podpisie dla nowego postu, i
Użyj mniej niż 30 hashtagów, polecam okolice 20 hashtagów.

5. Skontaktuj się z Instagram

Kontakt z Instagramem jest trudny. Ale nie zaszkodzi spróbować. Niektóre osoby zostały odbanowane, zgłaszając problem.

Oto jak skontaktować się z Instagramem :

 • Otwórz aplikację Instagram i potrząśnij telefonem: To aktywuje “Shake Instagram Rage”.
  Ostrzeżenie: nie wszystkie telefony mają tę funkcję.
 • “Zgłoś problem” na Instagram za pośrednictwem aplikacji: jest to najprostszy i najbardziej zalecany sposób kontaktu z Instagramem. Kilka osób miało szczęście i zostało odbanowanych po tym, jak zgłosiły problem (… próbuj zgłaszać codziennie problem, dopóki nie zostanie naprawiony):
  – Wejdź w ustawienia na Instagramie
  – Wybierz “Zgłoś problem”
  – Wybierz “Coś nie działa”.

I napisz im:

“I am not being shown in the hashtags I’ve used for my post”. (Ważne żebyś to napisał po angielsku)

Nie używaj słowa „shadowban”.

Niektóre osoby (niewielu) dość szybko otrzymały odpowiedź od Instagrama.

Inni ludzie mówią Instagramowi, że zostali “zhackowani”. Jeśli poszukasz w Internecie, to ta sztuczka wydaje się być bardzo skuteczna, aby usunąć shadowban Instagram. Osobiście nie zalecam tej metody “hakowania”, ponieważ wiadomość zostanie przekazana do zupełnie innego działu pomocy technicznej, który nie będzie w stanie Ci pomóc.

Nasza rada: Zrób wszystko, co w twojej mocy, aby usunąć shadowban.

Sprawdź co mamy dla Ciebie w naszym sklepie

Prowadzimy działania przez 19 godzin dziennie wybierając specjalnie dla Ciebie dobraną grupę docelową. Dzięki naszej promocji Instagrama oraz automatyzacji nie stracisz nawet minuty w ciągu dnia, a pierwsze efekty zobaczysz już po kilku godzinach promowania Instagrama. Zdobądź popularność oraz rozwiń swojego Instagrama.

Czy depoint jest dla Ciebie? Jeśli chcesz rozwinąć swoją markę i zacząć zarabiać więcej, to trafiłeś w idealne miejsce! Dzięki promocji Instagrama zdobywamy nowych klientów oraz budujemy profil, a za tym idzie większa rozpoznawalność. Jeśli chcesz uzyskać profesjonalną reklamę na Instagramie – to tylko z nami!

6. Nie przełączaj się na profil biznesowy

To jest już duży temat. Istnieje wiele poglądów na ten temat wśród społeczności Instagram. Dam wam nasze myśli na ten temat.

Po przejściu do profilu biznesowego powiadamiasz na Instagramie, że jesteś firmą. Firmy są łakomym kąskiem dla Instagrama (i jego firmy  Facebooka). Pamiętasz, kiedy Facebook spowodował, że w 2007 r. Organiczna wyszukiwarka stron nie istniała?

Jest rzeczą naturalną, że Instagram będzie chciał, abyś płacił, aby uzyskać większe zaangażowanie (polubienia, wyświetlenia, kliknięcia). Dlaczego miałbyś otrzymać wszystkie korzyści z konta biznesowego (analityka Instagram i wszystkie inne) za darmo? Pomyśl o tym.
W rzeczywistości słyszeliśmy, że wiele osób doświadczyło utraty zaangażowania po przejściu do profilu biznesowego. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich. Nadal można rozwinąć swoją stronę biznesową, ale uzyskanie lepszych wyników może zająć więcej czasu.

7. Przełącz się z powrotem na profil osobisty, ale …

Upewnij się, że odłączyłeś swój profil na Instagramie ze swojej strony na Facebooku. Te dwie idą ręka w rękę. Nie możemy zapewnić, że ta sztuczka pomoże, ale jest to logiczny krok do podjęcia, ponieważ strony na Facebooku = źródło przychodów reklamowych Facebooka (i Instagrama).

PODSUMOWANIE
Oto 7 najlepszych sposobów na usunięcie shadowbana na Instagramie w 2024:

1. Wycofanie z postowania na kilka dni.
2. Usuń wszystkie hashtagi z ostatnich postów.
3. Umieść swoje hashtagi w swoim podpisie (nie w komentarzach).
4. Nie używaj wszystkich 30 hashtagów.
5. Skontaktuj się z Instagramem.
6. Nie przełączaj się na profil biznesowy.
7. Zmień z powrotem na profil osobisty.Miałeś/aś shadowbana? Udało Ci się go pozbyć? Chcesz wiedzieć jak zarabiać na Instagramie? Kliknij tutaj.

1 thoughts on “7 sposobów na pokonanie shadowbana na Instagramie. Jak ściągnąć ograniczenia?

 1. Dzień dobry❗ Z tej strony Nikola Nadolska???? Chciałam odpowiedzieć na pytania że zostałam zbanowana przez Shadowbana na Instagramie jeśli nie mogę stracić konta to mojego brata nie powiem????✋ Ale mam większy problem jeśli pokonam Shadobana dopóki na hashtagu zbyt oglądam???? Ale nie dam rady wytrzymać???? Mam Zablokowano kont 17???? Więc trochę dam radę pokonać Shadowbana☺ Powodzenia♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *