Rozmiar Zdjęć na Social Mediach, Instagram, Social media

Instagram wymiary grafik 2021 | Rozmiar zdjęć Instagram. Poznaj aktualne wymiary zdjęć na IG.

Rozdzielczość-Rozmiar-Zdjec-Na-Instagramie-Jaki-Rozmiar-Jak-Duzy-Ile-Px-Zdjecie-Aplikcja-Aplikacje-Promowanie-Instagrama-Promowanie-Insta-Story-Firma

Rozmiar zdjęć na Instagramie i innych Social Mediach. Jeżeli myślimy o poważnym prowadzeniu Instagrama lub chcemy żeby dobrze się prezentował to musimy dodawać ładne grafiki. Warto więc zadbać by nasze profile zawsze wyglądały profesjonalnie w tym stale zmieniającym się środowisku. W odpowiednim przygotowaniu zdjęć pomoże wam infografika przygotowana przez serwis Makeawebsitehub.

Obecność w mediach społecznościowych to dziś podstawa. Często się mówi o tym, że jeżeli któraś z firm nie jest możliwa do znalezienia w internecie to praktycznie nie istnieje. Prawie wszyscy korzystają z Facebooka, ale wiele osób rozszerza swoją działalność także na inne serwisy, które pozwalają dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Wiąże się to jednak z koniecznością właściwego przygotowania zdjęć pod każdy z nich. Często bowiem wgranie zdjęcia w rozdzielczości innej niż preferowana przez dany serwis i pozwolenie na automatyczne dostosowanie jego rozmiarów kończy się znacznym pogorszeniem jego jakości. A to nie wygląda dobrze, jeśli strona ma przyciągnąć potencjalnych klientów.

Ebook Sekrety Instagrama – 475.000 obserwujących w 3 lata

Już ponad 2000 zadowolonych klientów

📌 SPRAWDŹ: Jak działa algorytm Instagrama 2021.

Zalecane rozmiary obrazów na Facebooku w 2021

  1. Zdjęcie profilowe – 170 x 170 px

  2. Zdjęcie w tle strony (fanpage’a) – 820 x 312 px

  3. Zdjęcie w tle grupy – 1640 x 856 px (albo współczynnik 1,91:1)

  4. Zdjęcie w tle wydarzenia – 1200 x 628 px

  5. Zdjęcie na osi czasu – 720 pikseli, 960 pikseli lub 2048 pikseli

  6. Karuzela postów – min. 1080 x 1080 px

  7. Facebook Ads – 1200 x 628 px

  8. Facebook Stories – 900 x 1600 px

📌 SPRAWDŹ: Jak tworzyć opisy na Instagramie, aby angażowały

Jaki rozmiar zdjęć na Instagrama i inne Social Media w 2021 roku

Social Media Rozmiar Zdjęć Oraz Postów Oraz Grafik

Odnalezienie informacji na temat tego w jakich rozdzielczościach powinniśmy wgrywać zdjęcia na poszczególne serwisy jest czasochłonne. W dodatku informacje te nie zawsze są aktualne – platformy społecznościowe rozwijają się w szybkim tempie i co pewien czas zmieniają rozmiary i formaty poszczególnych okien.

Z pomocą przychodzi serwis makeawebsitehub.com , który udostępniła infografikę zawierającą aktualne preferowane rozmiary zdjęć dla większości najpopularniejszych serwisów, takich jak Facebook, Twitter, Youtube, Google+, Pinterest, LinkedIn, Instagram, Tumblr czy Snapchat. Oprócz informacji o właściwej rozdzielczości obrazów dla danych platform otrzymujemy też szereg wytycznych odnośnie preferowanej “wagi” i formatów wgrywanych plików. Co jest również bardzo dobrym dodatkiem.

Social Media Rozmiar Zdjęć Oraz Postów Oraz Grafika
Social Media Rozmiar Zdjęć Oraz Postów Oraz Grafika Youtube

Jaki rozmiar Insta Story w 2021

Najlepsze będą standardowe wymiary Instastory, ponieważ takie najlepiej się ogląda, a co za tym idzie, cieszą się największą popularnością. Są to wymiary:

  • 1080×1920 px
  • oraz stosunek 9:16

Jeśli Twój plik jest większy, najprostszym sposobem będzie zazwyczaj automatyczna zmiana wymiarów Twojego obrazu na 1080×1080 px, co proponuje sam Instagram podczas wrzucania zdjęcia. 

Wskazówka: Niezależnie od proporcji Twoich zdjęć, zadbaj, aby miały one wysoką jakość, ale nie przekraczały 1080 px. Jeśli Instagram nadal obniża jakość Twojego zdjęcia, dobrze jest przesłać je z komputera – wtedy możesz mieć pewność, że ostrość będzie świetna.

Sprawdź co mamy dla Ciebie w naszym sklepie

Prowadzimy działania przez 19 godzin dziennie wybierając specjalnie dla Ciebie dobraną grupę docelową. Dzięki naszej promocji Instagrama oraz automatyzacji nie stracisz nawet minuty w ciągu dnia, a pierwsze efekty zobaczysz już po kilku godzinach promowania Instagrama. Zdobądź popularność oraz rozwiń swojego Instagrama.

Czy depoint jest dla Ciebie? Jeśli chcesz rozwinąć swoją markę i zacząć zarabiać więcej, to trafiłeś w idealne miejsce! Dzięki promocji Instagrama zdobywamy nowych klientów oraz budujemy profil, a za tym idzie większa rozpoznawalność. Jeśli chcesz uzyskać profesjonalną reklamę na Instagramie – to tylko z nami!

A jakie są Twoje doświadczenia z odnośnie rozmiarów grafik na social media? Podziel się w komentarzu.

Miałeś/aś blokadę na Instagramie? Chcesz promocji na Instagramie? Nie wiesz jak wypromować konto na Instagramie? Chcesz wiedzieć jak zarabiać na Instagramie? Kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *