Jak skontaktować się z Instagramem, Instagram

Jak odzyskać skradzione konto na Instagramie w 2024 roku

Kradzież-Konta-Na-Social-Media-Facebook-Instagramem-Hackowanie-Konta-Na-Instagramie-Jak-Odzyskac-Konto-Na-Insta-Skradzione-Konto-Odzyskiwanie-Konta

Zastanawiasz się jak odzyskać skradzione konto na Instagramie? Co raz więcej osób korzysta z Instagrama w celu uzyskania korzyści finansowych, przyciąga to oszustów, którzy próbują się włamać na nasze konta.

Codziennie otrzymujemy wiadomości od czytelników z żalem, iż zostało komuś zhackowane konto na Instagramie i co mogą w tym przypadku zrobić- jak odzyskać skradzione konto na Instagramie. Pisali do Instagrama, a ten nie chce nic odpisać, więc nie wiedzą jak przyspieszyć taki proces odzyskiwania konta na Insta.

mSpy to legalna opcja uzyskania dostępu do konta Instagram innej osoby. Można to zrobić ze względów bezpieczeństwa, na przykład w celu ochrony dzieci przed oszustwami internetowymi.

Dzięki mSpy osoba uzyskuje dostęp do bezpośrednich wiadomości na Instagramie, prywatnych historii i wszystkich informacji z aplikacji. mSpy zapewnia również dostęp do innych sieci społecznościowych, takich jak Facebook i komunikatorów, takich jak Whatsapp i Snapchat.

Ważne jest, aby korzystać z takich narzędzi w sposób odpowiedzialny i zgodny z prawem.

Ebook Sekrety Instagrama – 475.000 obserwujących w 3 lata

Już ponad 2000 zadowolonych klientów

Monitoruj Aktywność Na Instagramie Za Pomocą Mspy

 

Wielokrotnie można było się napotkać na to, że osoby publiczne zostały oszukane i złodzieje żądają okupu w postaci “nagich zdjęć” lub przelewu bitcoinów w zamian za odzyskanie konta. Tylko czy na pewno oddadzą, jak spełnimy żądania? Musimy być zdani na łaskę osób, które już raz nam zaszkodziły.

Szkoda, że Instagram działa bardzo wolno w takich sytuacjach i ciężko jest uzyskać pomoc w odzyskaniu skradzionego konta. Dlatego postaramy się pomóc i przedstawimy znane nam metody na to, aby odzyskać skradzione lub utracone konto na Instagramie.

Hackowanie-Konta-Na-Instagramie-Jak-Odzyskac-Konto-Na-Insta-Skradzione-Konto-Odzyskiwanie-Konta

Jak odzyskać skradzione konto na Instagramie – co na to Instagram?

Porady od Instagrama na temat włamania na twoje konto. Sprawdź czy już jakieś metody odzyskiwania konta na Instagramie wykonałeś?!

#1. Sprawdź, czy na koncie e-mail nie ma wiadomości z Instagrama

Często zmiany, takie jak zmiana adresu e-mail konta, można „cofnąć” z pozycji e-maila, klikając „cofnij tę zmianę”.

#2. Uzyskaj kod bezpieczeństwa wysłany na Twój adres e-mail lub numer telefonu.

Kliknij „Moje dane logowania nie działają” na ekranie logowania, a następnie Instagram poprosi Cię o przesłanie kodu bezpieczeństwa SMS-em lub e-mailem. Wpisz kod i odzyskaj konto.

#3. Zgłoś konto, a następnie przekaż dokumenty weryfikujące tożsamość

Wykonaj te same czynności co powyżej (zapomniałem hasła / pomocy przy logowaniu -> moje dane logowania nie działają ”) i podaj adres e-mail, do którego masz tylko dostęp.

Instagram automatycznie skontaktuje się z tym adresem, prosząc o weryfikację tożsamości. Zazwyczaj prosi o zdjęcie trzymającego kartkę z kodem, który podają (ma to na celu sprawdzenie zdjęć selfie lub innych zdjęć na koncie) oraz adresu e-mail / numeru telefonu i typu urządzenia, którego użyłeś rejestrując się.


W przypadku firm mogą być wymagane inne informacjeOczywiście, jeśli możesz, wyślij wiadomość e-mail z oficjalnego adresu firmy – jest to znacznie lepsze niż udostępnione konto Gmail lub podobne.

Tutaj znajdziecie więcej informacji na temat zhackowanego konta na Instagramie oraz jak je odzyskać.

Jak zazwyczaj tracimy konta na Instagramie

Mimo że hakerzy ukradli niektóre głośne i duże konta, to coraz bardziej koncentrują się na użytkownikach typu „chleb powszedni” i mniejszych kontach biznesowych. Ścigają tych, którzy mogą polegać na swojej obecności na Instagramie oraz ich dochody zależą właśnie od Instagrama i obecności na tym social media.

Wymagania dotyczące hakowania/kradzieży konta są dosyć małe. Już w internecie są usługi od osób, które ukradną wybrane konto na Instagramie za drobną opłatą. Następnie osoba, która zleciła taką akcje żąda okupu w postaci wyżej wspomnianych zdjęć prywatnych lub w postaci pieniężnej. Czasami, aby stracić konto wystarczy wejść w link, który wygląda bardzo podobnie do oficjalnej strony Instagrama, pobrać niewinnie wyglądający pilk lub obrazek czy podać “zaufanej” osobie swoje dane. Użytkownicy są jeszcze bardziej skłonni zapłacić okup i odzyskać dostęp do swoich kont z powodu braku odpowiedzi ze strony samej platformy.

Hakerzy na własną rękę są szczególnie zainteresowani każdym kontem, które ma tylko jedno popularne słowo, które mogą wykorzystać. Można takim kontem handlować na podziemnych forach za wiele tysięcy dolarów.

10 Sposobów Na Ochronę Przed Spadkiem - Prezent

Poznaj 10 sposobów, aby uchronić się przed spadkiem zasięgów w Social Media

Proste sposoby do wdrożenia na każdym etapie rozwoju

Praktyczne Rozwiązania, które wspomogą rozwój Twojego konta na Instagramie

Zasady, których MUSISZ przestrzegać, aby być uniknąć spadków i doświadczyć wzrostów zaangażowania

Jak odzyskać skradzione konto na Instagramie – Metoda kradzieży konta “phishing”

Metoda ta jest dość wyrafinowana, a hakerzy poświęcają dużo czasu na ustalenie i przygotowanie wszystkich potrzebnych informacji zanim ruszą “na podbój”.

Zaczynają od przedstawienia się jako przedstawiciel znanej firmy działającej w tej samej branży, co docelowy użytkownik. Po wprowadzeniu i przedstawieniu oferty potencjalnej umowy partnerskiej lub czegoś podobnego poprosi ofiarę o skorzystanie z określonego linku.

Niestety, link jest pułapką, a użytkownik wyląduje na stronie, która wygląda jak prawdziwy portal logowania na Instagramie. Gdy ofiara próbuje zalogować się ponownie na swoje konto, jej dane zostaną wysłane do hakera, a dane uwierzytelniające ofiary zostaną przejęte.

Nazywa się to „phishingiem” – upewnij się, że po kliknięciu linku w takiej wiadomości e-mail i wysłaniu na stronę logowania jest to właściwa domena (w przypadku Instagrama powinna ona zawierać www.instagram.com ). Jedna inna literka, czy cokolwiek przestawionego powinno od razu budzić Twoje obawy i powinieneś zachować czujność. Zrezygnuj z dalszej rozmowy z taką osobą.

Uzbrojeni w te dane hakerzy logują się, zmieniają adres e-mail, numer telefonu i hasło, a oszustwo trwa nadal. Zazwyczaj kontaktują się z ofiarą i żądają okupu, który średnio może wynosić tylko kilkaset dolarów lub więcej i trzeba ją zapłacić w Bitcoinach czy innych kryptowalutach, które są niemalże nie do namierzenia.

Niestety, historia zazwyczaj nie kończy się dobrze, nawet jeśli dokonano płatności, ponieważ złoczyńcy, którzy osiągną swój cel zazwyczaj usuwają konto lub po prostu urywają kontakt z ofiarą, a ta zostaje bez pieniędzy oraz bez konta.

Zobacz również: limity na Instagramie

Jak reaguje Instagram na kradzież konta

Instagram jest świadomy tego trendu, który trwa od pewnego czasu. Początkowo potwierdzali, że byli świadomi tych informacji za pomocą automatycznej odpowiedzi i nadal wysyłali ogólną lub nieprzydatną pocztę w odpowiedzi na wszelkie dalsze działania.

Są jednak bardziej uważni, ponieważ problem wciąż się powiększa, i teraz zaczynają sugerować bardziej rygorystyczną konfigurację bezpieczeństwa konta.

Nowe podejście opiera się na uwierzytelnianiu dwuskładnikowym za pośrednictwem aplikacji, którą można pobrać na smartfon każdego użytkownika.

To rozwiązuje dodatkowy problem przejęcia karty SIM, w której haker może infiltrować numer telefonu użytkownika, a tym samym przechwycić kod tekstowy potwierdzenia.

Nie jest jasne, czy Instagram będzie nadal oferował użytkownikowi (lub potencjalnemu hakerowi) opcję żądania SMS-a, ponieważ autoryzacje dwuskładnikowe oparte na telefonie komórkowym są standardowymi technikami w branży.

Robienie selfie dla Instagrama w celu odzyskania konta na Insta

W odpowiedzi na tego rodzaju zagrożenie płynące z kradzieży konta na Instagram zostało wymyślone rozwiązanie. Mogą poprosić ofiarę o przesłanie dowodu tożsamości wraz z określonym kodem, który podają, aby selfie zyskało na wiarygodności.

Platforma wyśle im kod, a następnie użytkownik zostanie poproszony o zwrot selfie, w którym musi trzymać białą kartkę papieru (z widocznymi obiema rękami) z kodem.

Pracownicy Instagram następnie sprawdzą selfie pod kątem zdjęć zawartych na koncie, aby ustalić, czy są one takie same.

Jeśli selfie pasuje do właściwego właściciela konta, a kod potwierdzi, to Instagram może się ponownie połączyć.

Jak wspomniano powyżej, może to być mniej pomocne dla marek, które często nie mają swoich zdjęć na całym koncie!

Zobacz również: Jak stwierdzić kto najczęściej ogląda Twojego Instagrama

Patrząc w przyszłość, aby nie popełnić tych samych błędów i nie być zmuszonym do ponownego odzyskaniwania konta.

Niektóre ofiary zostały zmuszone do odtworzenia swojej obecności w mediach społecznościowych od zera i wznowienia procesu gromadzenia obserwujących. Jest to żmudny proces i czym dłużej prowadziliśmy konto tym więcej mamy do odzyskania.

Ci, którzy padli ofiarą oszustwa na Instagramie, z pewnością będą świadomi w przyszłości, ale trzeba trzymać się pewnych zasad. Hakerzy nie śpią i codziennie próbują wymyślać nowe metody na kradzieży niewinnych kont. Czas pokaże, czy Instagram wyprzedzi problem i stanie się bardziej proaktywny. W odpowiedzi na te zagrożenia i w miarę wzrostu wielkości platformy.

Jeśli odzyskałeś kontrolę nad swoim kontem (lub masz nowe), oto nasze najważniejsze wskazówki na to jak zachować bezpieczeństwo:

#1. Użyj bezpiecznego, nowego, unikalnego hasła i zmieniaj je regularnie

Nie wybieraj łatwego do odgadnięcia hasła i nie używaj ponownie haseł używanych w innych witrynach lub usługach. Jest to naprawdę łatwy sposób dla każdego (bez prawdziwej „umiejętności”), aby przejąć kontrolę nad swoimi kontami, czy to na Instagramie, czy w inny sposób.
Warto również regularnie go zmieniać (powiedzmy co kilka miesięcy, niekoniecznie co tydzień!).

#2. Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Instagram oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pomocą dwóch metod, SMS-a i aplikacji takiej jak Google Authenticator.

Jeśli wiele osób loguje się na konto, to tym bardziej warto użyć mechanizmu opartego o Google Authenticator.

Chociaż logowanie dwuskładnikowe oparte na SMS-ach może być nieco wygodniejsze, pamiętaj, że potencjalnie jest ono otwarte na hacki wymiany kart SIM (bardziej powszechne niż myślisz!), więc dwuskładnikowy oparty na aplikacji jest bardziej bezpiecznym wyborem.

Zobacz, jak go włączyć tutaj: Uwierzytelnienie dwuskładnikowe

#3. Anuluj dostęp innych aplikacji do Twojego konta, jeśli ich nie kojarzysz lub nie ufasz.

Losowe aplikacje z którymi kiedyś się łączyłeś za pomocą Facebooka lub Instagrama i teraz nie korzystasz od dłuższego czasu. To właśnie takim aplikacją powinieneś podziękować i odwołać ich dostęp do Twojego Instagrama.

Możesz odwołać dostęp do aplikacji innych firm na stronie Instagram, klikając ten link.

#4. Uważaj na różnego rodzaju maila, smsy.

Wiedz, że Instagram nigdy Cię nie poprosi o dane do Twojego konta. Jeśli ktoś się podszywa pod Instagrama i to robi, to wiedz, że nie warto dalej takiej rozmowy kontynuować czy też wchodzić na jakieś linki od takiej osoby.

Obecnie nasze konta e-mail są właściwie kluczem do naszego królestwa.

Jeśli ktoś nie ma włączonego uwierzytelniania dwuskładnikowego oraz jeśli ktoś ma dostęp do skrzynki odbiorczej poczty e-mail, może zresetować hasła bez żadnych innych czynności!

Zachowaj szczególną ostrożność przy e-mailach, które masz (nawet te stare) i upewnij się, że utrzymujesz w nich również dobrą higienę haseł.

Sprawdź co mamy dla Ciebie w naszym sklepie

Prowadzimy działania przez 19 godzin dziennie wybierając specjalnie dla Ciebie dobraną grupę docelową. Dzięki naszej promocji Instagrama oraz automatyzacji nie stracisz nawet minuty w ciągu dnia, a pierwsze efekty zobaczysz już po kilku godzinach promowania Instagrama. Zdobądź popularność oraz rozwiń swojego Instagrama.

Czy DePoint jest dla Ciebie? Jeśli chcesz rozwinąć swoją markę i zacząć zarabiać więcej, to trafiłeś w idealne miejsce! Dzięki promocji Instagrama zdobywamy nowych klientów oraz budujemy profil, a za tym idzie większa rozpoznawalność. Jeśli chcesz uzyskać profesjonalną reklamę na Instagramie – to tylko z nami!

PODSUMOWANIE
jak odzyskać skradzione konto na Instagramie

⇢  W tym artykule przedstawiliśmy najlepsze sposoby na odzyskanie skradzionego / zhakowanego konta na Instagramie:

Jeśli straciłeś dostęp do konta to masz jeszcze szanse na odzyskanie, jednocześnie czym więcej straciłeś tym ta szansa jest mniejsza.

Tracąc tylko hasło lub login do konta jesteśmy w stanie to odzyskać za pomocą maila.

Tracąc haslo, login, maila, numer telefonu to już zaczynają się schody. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest kontakt z Instagramem i wykonywanie dokładnych poleceń, gdyż nikt innych raczej Ci nie pomoże.

Najlepiej zapobiegać takim sytuacją i ustawić dobre zabezpieczenia, które ciężko będzie złamać, a wręcz niemożliwie.

Miałeś/aś kiedyś skradzione konto?

Chcesz wiedzieć jak działa promowanie na Instagramie? Kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *