Chat GPT, OpenAI, Sztuczna Inteligencja

Czy ChatGPT jest bezpieczny? Absolutnie NIE w 100%.

Czy Chatgpt Jest Bezpieczny Nie W 100% ...

ChatGPT stał się szalenie popularny w ciągu swoich pierwszych kilku miesięcy w Internecie. Już w pierwszym tygodniu przekroczył milion użytkowników! W miarę jak coraz więcej osób zapisuje się do usługi OpenAI, rosną obawy, czy ChatGPT jest bezpieczny.

Sztuczna inteligencja, jaką reprezentuje ChatGPT, może być stosowana bezpiecznie w określonych kontekstach. Na przykład, jeśli chodzi o generowanie kreatywnych treści, tłumaczenie tekstu lub zabawę z botem, wykorzystanie ChatGPT wydaje się w pełni bezpieczne i nie stanowić zagrożenia.

Jest kilka rzeczy, na które powinieneś uważać podczas korzystania z chatbota AI, jednak. Według twórców, ChatGPT ma potencjał do tworzenia stronniczych i szkodliwych treści.

Ebook Sekrety Instagrama – 475.000 obserwujących w 3 lata

Już ponad 2000 zadowolonych klientów

To, co jest szczególnie niepokojące w tym modelu, to fakt, że może on dostarczać te treści w bardzo przekonujący, wiarygodny sposób. OpenAI ostrzega jednak o tym użytkowników przed korzystaniem z narzędzia AI.


Ryzyko związane z ChatGPT

Oprogramowanie jakim jest ChatGPT może stanowić potencjalne zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa użytkowników. Poza bezpośrednimi zagrożeniami, jakie model ten może stwarzać, istnieją także poważne ryzyka związane z jego wykorzystaniem przez cyberprzestępców.

Przykładowo, oszuści mogą wykorzystać ChatGPT do szybkiego generowania spamu i wiadomości phishingowych. Dzięki ogromnej ilości danych, na których model ten jest szkolony, tworzenie wiarygodnie wyglądających e-maili, które udają firmę lub organizację, jest teraz znacznie łatwiejsze. W rezultacie, użytkownicy są narażeni na coraz bardziej przekonujące próby phishingowe, które mogą doprowadzić do kradzieży poufnych informacji czy naruszenia prywatności.

OpenAI udostępniło również wariant swojego modelu, który można dowolnie modyfikować z ich konta na GitHubie. Mimo że jest to świetny pomysł dla osób chcących dowiedzieć się więcej o modelach NLP i AI, oznacza to również, że osoby o złych zamiarach mogą wykorzystać model dla własnych korzyści.

Nie możemy zignorować możliwości, że ktoś mógłby wykorzystać technologię OpenAI do stworzenia fałszywego chatbota do obsługi klienta. To może mieć potencjał, aby oszukać ludzi z ich pieniędzy – nie jest to świetna wiadomość.


Czy ChatGPT jest bezpieczny, aby podać swój numer telefonu?

Ważne jest, aby zauważyć, że używanie numeru telefonu do rejestracji na ChatGPT nie jest podaniem numeru telefonu do ChatGPT – usługa nie jest taka sama jak firma (OpenAI). Jeśli obawiasz się o dane lub informacje zbierane przez OpenAI pamiętaj, aby zapoznać się z polityką prywatności firmy.

Oczywiście podanie jakiejkolwiek firmie swojego numeru może wiązać się z niewielkim elementem ryzyka. Jeśli dojdzie do naruszenia danych lub bezpieczeństwa, wszelkie dane, do których firma ma dostęp mogą być celem. Ale, jak mówimy w innym miejscu, potrzebujesz numeru telefonu, aby korzystać z ChatGPT.


Czy ChatGPT jest bezpieczny do pobrania?

W tej chwili powiedzielibyśmy, że jeśli widzisz opcje pobierania ChatGPT poza stroną OpenAI lub oficjalnymi kanałami, może to nie być bezpieczne. Dzieje się tak dlatego, że OpenAI nie ma opcji, abyś mógł pobrać ChatGPT.

Usługa nie istnieje w postaci aplikacji do pobrania na Androida lub iPhone’a i jest łatwo dostępna na stronie OpenAI za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego. Popularne usługi przyciągają jednak uwagę tych, którzy chcą wyłudzić lub oszukać użytkowników – jak wspomniano powyżej.


Końcowe przemyślenia

Jako ekspert w dziedzinie chatbotów, wiem, że ChatGPT firmy Microsoft jest niesamowitym narzędziem. Jednak, ze względu na jego potencjał do tworzenia stronniczych i szkodliwych treści, musimy zachować ostrożność.

Zwiększająca się liczba dezinformacji w internecie oznacza, że musimy działać ostrożnie. Sugeruję, aby zawsze sprawdzić każdą informację podaną przez ChatGPT, wykonując własne badania, ponieważ odpowiedzi nie zawsze są poprawne lub prawdziwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *