Chat GPT, OpenAI, Sztuczna Inteligencja

Chat GPT – Co to i jak włączyć? Wszystko na temat czatu GPT po polsku. Chatbot, jako Twój asystent do pisania tekstów.

Chatgpt-Sztuczna-Inteligencja-Opeinai

Chat GPT to niezwykle nowoczesna i innowacyjna sztuczna inteligencja uruchomiona przez OpenAI w listopadzie 2022 roku.

Chat GPT od OpenAI natychmiast zyskał olbrzymią popularność, a jego renoma rośnie z każdym miesiącem. Dzięki szerokiemu spektrum zastosowań, Chat GPT od OpenAI może być wykorzystywany w wielu różnych dziedzinach życia. Generowanie tekstu, który przypomina treści tworzone przez ludzi, z wiedzą i możliwościami obejmującymi dane z całego internetu, to tylko jedno z wielu zastosowań Chat GPT.

CHAT GPT – Jak go włączyć?

Praca z Chat GPT, innowacyjną sztuczną inteligencją od OpenAI, może ułatwić codzienne zadania wielu pracownikom. Jednak aby pełne korzystanie z Chat GPT było prawdziwą przyjemnością, warto znać kilka podstawowych zasad.

Na szczęście, proces włączania Chat GPT w języku polskim jest proste, co sprawia, że jego obsługa jest dostępna nawet dla osób, które nie mają wcześniejszego doświadczenia czy specjalistycznej wiedzy w tym zakresie.

Pierwszym krokiem w korzystaniu z Chat GPT jest wpisanie prawidłowego adresu URL w wyszukiwarkę lub skorzystanie z linku https://chat.openai.com/chat.

Każdy użytkownik Chat GPT musi również przejść przez prosty test bezpieczeństwa, który potwierdzi, że nie jest robotem. Szczegóły dotyczące prawidłowej rejestracji do Chat GPT umieszczone zostały na poniższej grafice.

Jak to działa

Chatgptonline.ai to zaawansowany chatbot konwersacyjny zasilany przez ChatGPT API. Chat GPT jest obecnie najpotężniejszą sztuczną inteligencją na świecie, zdolną do dyskusji na dowolny temat i osiągnęła dobre oceny w wielu testach uniwersyteckich i profesjonalnych.

Technologia stojąca za Chat GPT to najnowsza generacja modeli z rodziny GPT. GPT to skrót od Generative Pre-trained Transformers, które są rodzajem architektury sieci neuronowej zdolnej do generowania danych w spójny sposób poprzez przewidywanie prawdopodobieństwa powtórzenia ciągu tekstowego (tokenu) w zdaniu. Oznacza to, że algorytm ten nie ogranicza się do tekstu i może być wykorzystywany do generowania obrazów (np. Stable Diffusion), muzyki, a ostatnio także wideo.

GPT-4

W marcu 2023 roku, zaledwie kilka miesięcy po opublikowaniu ChatGPT, OpenAI opublikowało i niemal natychmiast wydało GPT-4 to jeszcze potężniejszą wersję algorytmu konwersacyjnego zdolnego do okna kontekstowego od 8 tysięcy do 32 tysięcy tokenów. Aby dać ci wyobrażenie, 32 tysiące tokenów to około 50 stron tekstu, wystarczająco dużo, aby zacząć myśleć o prawdziwych książkach generowanych przez sztuczną inteligencję. Ale to nie wszystko.

Obrazy…tak! Do tej pory algorytmy takie jak DALL-E i Stable Diffusion generowały zdjęcia w początkowej rozdzielczości 64×64 pikseli (około 4000 tokenów), a następnie obrazy były powiększane za pomocą upsamplerów do rozdzielczości 512 lub 1024, ale nie były oryginalne, dlatego często pojawiały się artefakty. Algorytm taki jak GPT-4 ma niezbędną moc obliczeniową do tworzenia obrazów do około 180×180 pikseli, znacznie więcej niż 64 poprzednich algorytmów. Ta nowość może znacznie usprawnić generowanie zdjęć i filmów (które są niczym innym jak serią klatek fotograficznych z interpolacją).

Jak sztuczna inteligencja może rozmawiać z ludźmi?

Sztuczna inteligencja może rozmawiać z ludźmi za pomocą algorytmów przetwarzania języka naturalnego (NLP) i technik uczenia maszynowego. NLP pozwala maszynom rozumieć i interpretować ludzki język, podczas gdy uczenie maszynowe pozwala im uczyć się i ulepszać na podstawie danych w czasie. Gdy chatbot AI otrzymuje wiadomość, wykorzystuje NLP do analizy tekstu i identyfikacji intencji użytkownika. Następnie generuje odpowiedź w oparciu o zaprogramowaną logikę, która ma naśladować ludzką konwersację. Chatbot AI może również wykorzystywać uczenie maszynowe do ulepszania swoich odpowiedzi w oparciu o wcześniejsze interakcje z użytkownikami, dzięki czemu z czasem staje się dokładniejszy i wydajny. Dzięki tym technologiom, chatboty AI są w stanie komunikować się z ludźmi w sposób naturalny i łatwy do zrozumienia, co czyni je cennym narzędziem do szerokiego zakresu zastosowań.


Chat GPT – co to?

Chat GPT to chatbot AI opracowany przez startup OpenAI z San Francisco. OpenAI został współzałożony w 2015 roku przez Elona Muska i Sama Altmana i jest wspierany przez znanych inwestorów – przede wszystkim Microsoft.

Jest to jeden z kilku przykładów generatywnego AI. Są to narzędzia, które pozwalają użytkownikom wprowadzać pisemne podpowiedzi i otrzymywać nowy, podobny do ludzkiego tekst lub obrazy i filmy wygenerowane przez SI.

Wcześniejsze przykłady obejmują Dall-E, program tekst-obraz od OpenAI, który przyciągnął uwagę ludzi urzeczonych jego zdolnością do wymyślania realistycznych, często absurdalnych, obrazów, które pasują do opisów tekstowych ludzi.

Lensa, aplikacja oparta na open-source’owym projekcie AI Stable Diffusion, została wykorzystana do przekształcenia selfies w wspaniałe autoportrety inspirowane wszystkim, od sci-fi po anime.

W przypadku Chat GPT, usługa jest narzędziem tekstowym, które może tworzyć podobne do ludzkich odpowiedzi na prośby użytkowników – od poezji w stylu Williama Szekspira po porady dotyczące tego, co zrobić na przyjęcie urodzinowe dziecka.

System ten zyskał uwagę ze względu na zdolność do generowania tekstu porównywalnego z treściami tworzonymi przez ludzi. Rozwój GPT-3 rozpoczął się w 2018 roku od wstępnej wersji jego modelu przetwarzania języka naturalnego. Poprzez ciągłe korekty, model ten rozszerzył się do ponad 175 miliardów parametrów.

Korzystanie z Chat GPT jest obecnie otwarte i bezpłatne, ponieważ Chat GPT jest w fazie badań i zbierania opinii.


Jak korzystać z Chat GPT? Rejestracja oraz logowanie.

Chat Gpt Logowanie I Rejestracja
Chat Gpt – Logowanie I Rejestracja

Korzystanie z narzędzia Chat GPT jest bardzo proste i polega na wykonaniu kilku kroków.

 • Po pierwsze, należy wejść na stronę https://chat.openai.com/chat i kliknąć przycisk „Sign up”, aby stworzyć konto w systemie.
 • Następnie należy zalogować się do systemu, podając adres email i hasło, które zostały wcześniej utworzone.
 • Gotowe! Można korzystać z narzędzia Chat GPT.4 sposoby na wykorzystanie narzędzia Chat GPT

Ilość zastosowań Chat GPT jest ogromna. Poniżej przedstawiamy cztery sposoby na wykorzystanie tego narzędzia:

 1. Pisanie planów i scenariuszy

Chat GPT może pomóc w generowaniu tekstu na różne tematy. Dzięki temu narzędziu można stworzyć artykuły, prezentacje lub inne dokumenty. Jest to bardzo przydatne w sytuacjach, gdy potrzebna jest szybka i skuteczna generacja treści na określony temat.

 1. Generowanie pomysłów

Chat GPT może pomóc w generowaniu pomysłów na różne projekty lub zadania. Można poprosić system o stworzenie listy ciekawych tytułów na artykuł, film lub piosenkę. Efekty bywają różne, ale warto spróbować.

 1. Pisanie i tłumaczenie kodu

Chat GPT jest w stanie wygenerować kod, który można wykorzystać przy różnych projektach. Można też wkleić fragment gotowego kodu i poprosić o jego naprawę lub wyjaśnienie.

 1. Tworzenie artykułów

Chat GPT może pomóc w tworzeniu artykułów na bloga. Przed publikacją tekstu warto go jednak przeredagować i przepuścić przez program, który sprawdza, czy tekst nie został wygenerowany przez sztuczną inteligencję.


Czy Chat GPT jest darmowy?

Tak, Chat GPT posiada obecnie darmową wersję, która nie wymaga pobrania, aby z niej korzystać. Chat bot ma mnóstwo możliwości: może pisać wiersze, teksty piosenek, kod komputerowy i zdać egzamin z kursu MBA.

OpenAI wypuściło płatny plan profesjonalny, kosztujący 20 dolarów miesięcznie. Opcja płatna daje podobny dostęp do planu darmowego.

Zyskujesz jednak dodatkowe korzyści w postaci priorytetowego dostępu nad darmowymi użytkownikami, szybszego czasu odpowiedzi i dostępności, gdy zapotrzebowanie jest duże. Może to być szczególnie atrakcyjne dla Ciebie, jeśli doświadczasz błędu pojemności Chat GPT, jak ostatnio.

Jeśli szukasz dostępu do modeli OpenAI w sensie komercyjnym, wiąże się to również z kosztami. Można to zrobić za pomocą API OpenAI. Poniżej przeanalizujemy wszystkie informacje, gdyż stają się one nieco bardziej skomplikowane.


Jak uzyskać dostęp do Chat GPT na telefonie?

Obecnie Chat GPT nie jest dostępny do pobrania w Google Play Store ani Apple Store.

 1. Otwórz aplikację Chrome na urządzeniu z systemem Android.
 2. Przejdź do oficjalnej strony internetowej OpenAI.
 3. Utwórz konto na stronie logowania, wprowadzając identyfikator e-mail i hasło.
 4. Zweryfikuj swój adres e-mail oraz wprowadź swój prawdziwy numer telefonu w celu weryfikacji.
 5. Gotowe. Możesz zacząć korzystać z Chat GPT bez dodatkowych opłat.

Chat Gpt Na Telefonie
chat gpt na telefonie

📌 Zobacz Również: Chat GPT sprawia, że Google obawia się o przyszłość wyszukiwarki


Jak działa Chat GPT-3?

Chat GPT to chatbot oparty na AI, który może generować rozmowy. Wykorzystuje on przetwarzanie języka naturalnego i głębokie uczenie się, aby generować rozmowy w języku podobnym do ludzkiego.

Zamiast predefiniowanego zestawu reguł, Chat GPT wykorzystuje kontekst, aby określić najlepszą odpowiedź na daną rozmowę na podstawie zrozumienia jej przebiegu. Oznacza to, że może dokładniej odpowiadać na skomplikowane pytania lub scenariusze w porównaniu do tradycyjnych chatbotów.

Dodatkowo Chat GPT jest w stanie wykryć różne intencje i trenuje się przy użyciu metody uczenia się bez nadzoru, znanej jako uczenie się wzmacniające.

Dzięki tej metodzie Chat GPT nadal uczy się z każdej interakcji i dostraja swoje odpowiedzi odpowiednio w czasie, dzięki czemu staje się coraz bardziej wykwalifikowany w dostarczaniu dokładnych i odpowiednich odpowiedzi.

Jak Ludzie Używają Chatbota Chatgpt
Chat Gpt - Co To I Jak Włączyć? Wszystko Na Temat Czatu Gpt Po Polsku. Chatbot, Jako Twój Asystent Do Pisania Tekstów.


Czy Chat GPT jest po polsku?

Chat GPT jest w stanie wygenerować odpowiedzi w języku polskim. Chat GPT domyślnie komunikuje się w języku angielskim, ale jest elastyczny i dostosowuje się do języka pytań, w tym również do języka polskiego. Czasami jednak nie dzieje się to z automatu i wymaga Twojej pomocy, aby odpowiadać w języku polskim.

Nie zrażaj się, ponieważ wystarczy tylko kilka prostych słów, aby ustawić CHAT GPT na tryb językowy naszej ojczyzny, np:

 • Mów do mnie po polsku,
 • Odpowiadaj tylko w języku polskim,
 • Przetłumacz na język polski (radzi sobie lepiej niż Google Translator lub Deepl).
Chat Gpt Po Polsku
Chat Gpt - Co To I Jak Włączyć? Wszystko Na Temat Czatu Gpt Po Polsku. Chatbot, Jako Twój Asystent Do Pisania Tekstów.


Chat GPT-3 bije rekordy popularności

Rozwój Chat GPT-3 wziął świat przez burzę. W ciągu zaledwie pięciu dni, ten napędzany przez AI chatbot zdołał zdobyć milion użytkowników!

To wspaniałe osiągnięcie pokazuje, jak szybko i skutecznie technologia poszła ostatnio do przodu, pozwalając nowej aplikacji AI zyskać popularność w tak niesamowitym tempie. Nie jest zaskoczeniem, że miliony już przyjęły tę technologię – jej ogromne możliwości pozwalają jej rozumieć język naturalny, dostarczając jednocześnie przydatnych informacji i porad w różnych dziedzinach.

W miarę upływu czasu, użycie Chat GPT-3 prawdopodobnie będzie się dalej rozszerzać, ponieważ coraz więcej osób zapoznaje się z jego niesamowitymi możliwościami. Z jego imponującym wskaźnikiem pozyskania użytkowników w tak krótkim czasie, jest jasne, że Chat GPT-3 będzie nadal rewolucjonizował komunikację w nadchodzących latach.

Chatgpt Rekordy Popularnosci
Chat Gpt - Co To I Jak Włączyć? Wszystko Na Temat Czatu Gpt Po Polsku. Chatbot, Jako Twój Asystent Do Pisania Tekstów.


Kto stworzył Chat GPT?

OpenAI zostało założone w 2015 roku przez właściciela Twittera Elona Muska, Grega Brockmana, Ilyę Sutskevera, Wojciecha Zarembę i Sama Altmana.

Musk ustąpił z zarządu w lutym 2018 roku, aby uniknąć potencjalnego przyszłego konfliktu z Telsą, jego głównym priorytetem w tym czasie, choć pozostaje darczyńcą firmy. Zostało to potwierdzone w oświadczeniu wydanym przez OpenAI.

Sam Altman pozostaje obecnym dyrektorem generalnym firmy.

Altman to amerykański programista i przedsiębiorca. Jest byłym prezesem Y Combinator, odnoszącego sukcesy akceleratora startupów technologicznych, dzięki któremu uruchomiono tysiące firm, takich jak Airbnb czy Dropbox.


Ograniczenia Chat GPT?

Jak każda technologia sztucznej inteligencji, Chat GPT ma pewne ograniczenia, które powinny być brane pod uwagę podczas korzystania z niego. Niektóre z tych ograniczeń obejmują:

 • Stronniczość danych: Chat GPT jest szkolony na ogromnej ilości danych tekstowych, które mogą zawierać uprzedzenia i stereotypy, które mogą być odzwierciedlone w wygenerowanym tekście. Ważne jest, aby być tego świadomym i dokładnie ocenić wygenerowany tekst, aby zapewnić, że jest on sprawiedliwy i dokładny.
 • Spójność i konsekwencja: Chociaż Chat GPT jest zaprojektowany do generowania tekstu podobnego do ludzkiego, nie zawsze jest w stanie zachować spójność i konsekwencję w trakcie długich rozmów lub złożonych zadań. W niektórych przypadkach, wygenerowany tekst może być trudny do zrozumienia lub może nie wynikać logicznie z poprzedniego tekstu.
 • Zadania otwarte: Chat GPT jest najlepiej przystosowany do generowania tekstu w odpowiedzi na konkretne podpowiedzi, ale może mieć problemy z zadaniami otwartymi, które wymagają kreatywności lub wyobraźni. W takich przypadkach wygenerowany tekst może nie być tak istotny lub interesujący jak tekst wygenerowany przez człowieka.
 • Wrażliwe tematy: Chat GPT jest modelem uczenia maszynowego i nie ma takich samych względów etycznych lub moralnych jak ludzie. W rezultacie może on generować tekst, który jest obraźliwy, nieodpowiedni lub niewrażliwy, jeśli otrzyma pewne podpowiedzi. Ważne jest, aby używać Chat GPT w sposób odpowiedzialny i uważnie przeglądać wygenerowany tekst, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla zamierzonej grupy odbiorców.


Czym jest chat GPT? Poradnik Wideo.

Wideo zatytułowane „Chat GPT po Polsku – Sztuczna Inteligencja od OpenAI – Poradnik o Chat GPT” to doskonałe źródło informacji dla osób, które chcą poznać Chat GPT i dowiedzieć się, jak działa ta zaawansowana technologia sztucznej inteligencji. W trakcie prezentacji przedstawione są zalety i zastosowania tej technologii, a także omówione są sposoby korzystania z niej w praktyce.Chat GPT alternatywy?

Wybór idealnej alternatywy Chat GPT dla Twoich potrzeb jest jak klasyczna próba wybrania idealnego stroju kąpielowego: wszystko jest kwestią osobistych preferencji.

Każda platforma jest wyjątkowa, ma swoje mocne i słabe strony. Aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję, oto 14 alternatyw dla Chat GPT, które możesz rozważyć:

 • ChatSonic
 • Chinchilla
 • Bloom
 • Replika
 • Jasper Chat by Jasper
 • LaMDA (Language Model for Dialog Applications)
 • Elsa Speak
 • DialoGPT
 • YouChat
 • Perplexity
 • Character AI
 • OpenAI playground
 • Megatron-Turing Natural Language Generation
 • Socratic by GoogleCzy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka?

Co najbardziej istotne, Chat GPT wykazał zdolność do budowania złożonego kodu Pythona i komponowania esejów na poziomie college’u w odpowiedzi na podpowiedź, wzbudzając obawy, że taka technologia może prawdopodobnie zastąpić ludzkich pracowników, takich jak dziennikarze lub programiści.

Jason DeBolt, pracownik Amazon zatweetował „Ok this is scary. @OpenAI’s Chat GPT can generate hundreds of lines of Python code to do multipart uploads of 100 GB files to an AWS S3 bucket from the phrase “Write Python code to upload a file to an AWS S3 bucket”.

Co oznacza, że pod kątem programowania sztuczna inteligencja już jest na bardzo wysokim poziomie.


Podsumowanie: „Co to Chat GPT i jak możesz go używać?”

Artykuł jest przewodnikiem po Chat GPT, chatbocie AI stworzonym przez OpenAI. Artykuł wyjaśnia czym jest Chat GPT, jak działa i jak go używać. Chat GPT to chatbot z modelem językowym, który wykorzystuje techniki głębokiego uczenia do generowania podobnych do ludzkich odpowiedzi na wejścia tekstowe w sposób konwersacyjny. Jest to jeden z przykładów generatywnej AI, narzędzia, które pozwala użytkownikom wprowadzać pisemne podpowiedzi i otrzymywać nowy, podobny do ludzkiego tekst lub obrazy i filmy generowane przez AI.

Osobiście mam lekkie obawy o niektóre zawody, ponieważ mimo fazy testowej, to narzędzie już zastępuje niektóre etaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *