Chat GPT, ChatGPT, Edycja Zdjęć

Czy Chat GPT może generować obrazy? Odkrywanie świata sztuki AI

Czy Chat Gpt Może Generować Obrazy

W miarę jak w Internecie pojawia się coraz więcej narzędzi sztucznej inteligencji (AI), popularność tej technologii wciąż rośnie. Obecnym modelem sztucznej inteligencji w centrum uwagi jest ChatGPT firmy OpenAI. Wcześniej LLM (Large Language Model), ewoluował w VLM (Visual Language Model) z aktualizacją do modelu GPT-4V z obsługą wizji komputerowej. Czy to sprawia, że ChatGPT jest generatorem obrazów AI, co oznacza, że ChatGPT może tworzyć obrazy?

Czy ChatGPT może tworzyć obrazy?

Multimodalna sztuczna inteligencja staje się jednym z najpopularniejszych zwrotów w sztucznej inteligencji. Multimodalność to zdolność sztucznej inteligencji do rozumienia lub interpretowania wielu rodzajów mediów, takich jak tekst, dźwięk, obrazy i wideo. Przez „rozumienie” rozumiemy, że sztuczna inteligencja zaakceptuje ten rodzaj mediów jako dane wejściowe. Ta sama sztuczna inteligencja może być w stanie wyprowadzać wiele rodzajów mediów, a nawet tłumaczyć między nimi.

W chwili pisania tego tekstu istnieje wyraźny zwycięzca w każdej kategorii. ChatGPT dla tekstu, ElevenLabs dla dźwięku, Midjourney dla obrazów i Runway dla wideo.

Poznaj Sekrety Algorytmu Instagrama

Ebook Sekrety Instagrama – 475.000 obserwujących w 3 lata

Już ponad 2000 zadowolonych klientów

ChatGPT Sama Altmana ma jednak silną konkurencję, jeśli chodzi o multimodalność. Microsoft Copilot (dawniej Bing Chat) i Google Bard czynią znaczne postępy w swoich zdolnościach do interpretowania treści obrazów i generowania własnych. Gdy zaczynamy rok 2024, wyścig sztucznej inteligencji jest tak wyrównany, że każdy z tych trzech może wyprzedzić pozostałe dwa bez ostrzeżenia.

Czy Microsoft Copilot, Google Gemini i Anthropic Claude potrafią tworzyć obrazy?

Nie wspominając już o Claude, rywalu chatbota AI od Anthropic, który wyróżnia się w kilku standardowych testach LLM; Anthropic Claude-2 zajmuje drugie miejsce po GPT-4. Google Gemini również pokonuje GPT-4 w kilku multimodalnych zadaniach, z Gemini Ultra z wynikiem 90,04% w MMLU (Massive Multitask Language Understanding), a następnie GPT-4 z 87,29%

Przetwarzanie tekstu na obraz jest nie lada wyczynem dla LLM (Large Language Model) i w rzeczywistości wymaga całego dodatkowego modelu sztucznej inteligencji pracującego w tandemie z LLM. Model języka naturalnego GPT-4 jest w stanie samodzielnie generować tylko tekst.

Jak zmusić ChatGPT do generowania obrazów

Tak, ChatGPT może tworzyć obrazy od „aktualizacji Vision”, która połączyła model GPT-4 z DALL-E 3, tworząc GPT-4V.

ChatGPT jest modelem językowym AI. Działa poprzez otwarcie dialogu w stylu pytanie-odpowiedź między użytkownikiem a botem. Model AI odpowiada na żądanie użytkownika, analizując dane, na których został przeszkolony – formułując najbardziej odpowiednią odpowiedź w oparciu o przeszłe wzorce i trendy w dialogu międzyludzkim.

Przed integracją modelu obrazu AI użytkownicy wciąż znajdowali sposoby, aby ChatGPT pomagał im w generowaniu sztuki AI. Przez większość 2023 r. płatna subskrypcja ChatGPT umożliwiała korzystanie z wtyczek, w tym takich, które same mogły generować obrazy. Oprócz tego można poprosić chatbota AI o pomoc w pisaniu podpowiedzi dla Midjourney, DALL-E 3, Stable Diffusion lub dowolnego innego generatora obrazów AI.

Moją osobistą rekomendacją byłoby użycie Midjourney do tworzenia obrazów AI. Jeśli jednak naprawdę musisz używać ChatGPT do tworzenia obrazów, jest na to sposób. ChatGPT Plus i ChatGPT Enterprise włączają wtyczki dla ChatGPT, a te wtyczki zawierają dokładnie to, czego szukasz.

Czy ChatGPT Plus może tworzyć obrazy?

Tak, ChatGPT Plus i ChatGPT Enterprise mogą tworzyć obrazy. Płatne plany subskrypcji dla chatbota OpenAI umożliwiają GPT-4V z DALL-E 3.

MixerBox ImageGen jest jedną z takich wtyczek i korzysta z własnego generatora sztuki AI OpenAI, DALL-E 2. Wypróbuj również Michelangelo lub Argil AI jako alternatywne wtyczki obrazów AI dla ChatGPT.

Czy ChatGPT może rysować obrazki?

Tak! ChatGPT może rysować obrazki. Płatni użytkownicy z subskrypcją ChatGPT Plus lub Enterprise mogą włączyć DALL-E 3 dla GPT-V, który może wyświetlać obrazy bezpośrednio w interfejsie ChatGPT.

Czy ChatGPT jest generatorem grafiki AI?

Nie, ChatGPT jest oprogramowaniem tekstowym, ale posiada wbudowany generator grafiki AI! Płatna subskrypcja ChatGPT (Plus, Team lub Enterprise) umożliwi korzystanie z DALL-E 3 z modelem GPT-4 AI. DALL-E jest generatorem sztuki AI, ale jest kontrolowany za pomocą podpowiedzi tekstowych, w taki sam sposób, w jaki normalnie używasz ChatGPT do zadań tekstowych.

Czy ChatGPT może tworzyć obrazy z tekstu?

Nie, ChatGPT nie może samodzielnie tworzyć obrazów z tekstu, chociaż może je wyświetlać jako odpowiedzi. ChatGPT nie ma zakodowanych żadnych możliwości ilustracyjnych lub artystycznych. Wykazano jednak, że ChatGPT może dostarczać obrazy poprzez współpracę ze Stable Diffusion.

ChatGPT może być jednak używany jako generator podpowiedzi dla generatorów sztuki AI. Poniżej przedstawiamy najlepsze generatory obrazów AI!

Jakie są najlepsze generatory obrazów AI?

Są to narzędzia sztucznej inteligencji (sieci neuronowe przeszkolone w zakresie mediów wizualnych), które mogą generować obrazy generowane przez sztuczną inteligencję. Wygląda więc na to, że ChatGPT nie jest najlepszą opcją do generowania grafiki AI. Ale jakie inne opcje są dostępne? Podsumowaliśmy listę najlepszych generatorów AI dostępnych obecnie na rynku. Niektóre z nich są najlepsze dla sztuki abstrakcyjnej, a inne dla realistycznych obrazów. Zaoszczędź więc sobie czasu na przeszukiwanie sieci i sprawdź nasze najlepsze propozycje poniżej.

  • Jasper Art – popularne narzędzie sztucznej inteligencji, które konwertuje monit tekstowy lub opis tekstowy na obrazy.
  • DALL-E2 – narzędzie OpenAI do generowania obrazów, najlepszej jakości model open-source, ze stromą krzywą uczenia się.
  • Night cafe – Kolejne popularne narzędzie, znane z szerszego zakresu funkcji w porównaniu do swoich konkurentów.
  • Photosonic – Generator grafiki z opcją generowania lub modyfikacji obrazu.
  • Midjourney – wiodący generator grafiki AI, doskonały we wszystkich stylach graficznych i nr 1 dla fotorealizmu.

Czy Chat GPT może tworzyć obrazy?

Niestety ChatGPT nie może bezpośrednio tworzyć obrazów. Model ten jest botem konwersacyjnym stworzonym do wysyłania odpowiedzi tekstowych, a nie obrazów pikselowych. Pokazaliśmy jednak, że możliwe jest użycie ChatGPT do wygenerowania obrazu AI, potrzebna jest tylko pomoc syntezatora tekstu na obraz.

Ponieważ świat sztucznej inteligencji (AI) wciąż się rozwija, widzimy, że coraz więcej narzędzi AI podbija Internet. Jedną z obecnych sensacji jest Chat GPT OpenAI. Wraz z rosnącą popularnością muzyki i sztuki generowanej przez sztuczną inteligencję możesz się zastanawiać: czy Chat GPT może tworzyć obrazy? Zanurzmy się i przekonajmy się!

Czym jest GPT w AI?

Chat GPT to model językowy AI zaprojektowany do prowadzenia dialogów w stylu pytań i odpowiedzi z użytkownikami. Reaguje, analizując dane, na które został przeszkolony i formułując odpowiednie odpowiedzi w oparciu o przeszłe wzorce i trendy w dialogu międzyludzkim. Model jest zbudowany do generowania tekstu, więc nie może ściśle tworzyć obrazów. Istnieją jednak obejścia tego problemu, które omówimy poniżej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Chat GPT, zapoznaj się z tymi artykułami:

Aby uzyskać fascynującą dyskusję na temat generowania obrazów za pomocą Chat GPT i Stable Diffusion, odwiedź ten wątek Reddit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *